Reagon ashpër At Nikolla Marku: Meta përdhosi historinë, Janullatos është antishqiptar

Priftit të kishës “Shën Maria” në Elbasan, At Nikolla Marku ka reaguar ashpër ndaj vendimit të presidentit Ilir Meta për t’i dhënë nënshtetësinë shqiptare kreut të kishës ortodokse Anastas Janullatos.

Marku e quan këtë akt një turp të madh dhe përdhosje të historisë.

Ai thekson ndër të tjera se presidenti Meta ka bërë diçka të pafalshme, saqë mori nje vendim të gabuar, si dhe ne kemi kundërshtuar gjithmonë sepse rregullat e kishës të çdo shteti ndryshojnë.

“Është përdhosur historia e shqiptarëve, martire e kishës ortodokse shqiptare janë shumë të shqetësuar atje ku janë brenda, bashkë një zëri ata thonë çfarë po bëhet atje lart mbi ne?

Kush po e rrëmben Shqipërinë? Grekët luftojnë që kishën ortodokse ta kenë gjithmonë të tyren.

Ne duam që të shkojë drejtësia në vend, duam që kishën ortodokse shqiptare ta drejtojë veprimtarinë e asaj ta shqiptaret më gjak dhe me gjuhe shqiptare,”shpreht Marku. (TemA)

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7991,Camëri,109,Editorial,1717,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1295,Iliridë,251,Kosovë,2379,Kulture,630,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,157,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,499,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Reagon ashpër At Nikolla Marku: Meta përdhosi historinë, Janullatos është antishqiptar
Reagon ashpër At Nikolla Marku: Meta përdhosi historinë, Janullatos është antishqiptar
https://4.bp.blogspot.com/-0y12oAGHKRk/WkJrIWeRgxI/AAAAAAAANOw/VtWz_P_pF1EbGPP-t_HDPJPMsrTQWaXpQCLcBGAs/s640/nikolla.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-0y12oAGHKRk/WkJrIWeRgxI/AAAAAAAANOw/VtWz_P_pF1EbGPP-t_HDPJPMsrTQWaXpQCLcBGAs/s72-c/nikolla.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/reagon-ashper-at-nikolla-marku-meta.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/reagon-ashper-at-nikolla-marku-meta.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy