Rexhep Qosja: Po mbesim pa intelektualë mospajtues me të këqijat, oligarkët politikë në Shqipëri i kanë përulur

Akademiku Rexhep Qosja është një nga zërat e paktë ende i respektuar në opinionin publik të Shqipërisë.

Ai duket “i dorëzuar” lidhur me mundësinë që intelektualët në Shqipëri dhe Kosovë të munden të përballe denjësisht me klasën e korruptuar politike.

Qosja shkruan për Dita se:

“…Por, si duket po harxhohemi kot menderisht dhe ndjenjerisht edhe une edhe ju edhe pak te tjere si ne duke shprehur mospajtimet ndaj te gjitha ketyre prishesive qe e kane pushtuar politiken shqiptare sot edhe ne Shqiperi, edhe ne Kosove.

Oligarket politike kane arritur ta perulin, prandaj edhe ta deshperojne krijimtarine intelektuale ne pergjithesi.

Po mbesim pa intelektual mospajtues me te keqijat.

Me gjithe ate s’duhet te heshtim, s’duhet te dorëzohemi…”

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7933,Camëri,108,Editorial,1700,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1280,Iliridë,251,Kosovë,2363,Kulture,628,Luginë,49,Moti,2,Politik,1772,Reportazh,154,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,494,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Rexhep Qosja: Po mbesim pa intelektualë mospajtues me të këqijat, oligarkët politikë në Shqipëri i kanë përulur
Rexhep Qosja: Po mbesim pa intelektualë mospajtues me të këqijat, oligarkët politikë në Shqipëri i kanë përulur
https://1.bp.blogspot.com/-AVQ8kNJIL5o/WkNvKV4h3II/AAAAAAAANSc/s63wOZhI0pkSggv8LcTbRb2OArYzEklogCLcBGAs/s640/qosja.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-AVQ8kNJIL5o/WkNvKV4h3II/AAAAAAAANSc/s63wOZhI0pkSggv8LcTbRb2OArYzEklogCLcBGAs/s72-c/qosja.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/rexhep-qosja-po-mbesim-pa-intelektuale.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/rexhep-qosja-po-mbesim-pa-intelektuale.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy