SHBA dhe Rusia, “sherr” për Kosovën

Zyra për çështje të jashtme e Partisë Demokrate të SHBA-së dhe Ambasada ruse në Kanada janë përplasur në Twitter rreth Kosovës.

Ambasada e Rusisë në Kanada i është përgjigjur vizitës së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi në Kanada dhe komenteve të tij që ka bërë nëpër mediat kanadeze, lidhur me ndikimin rus në Ballkan.

Kjo Ambasadë në Twitter ka shkruar se Kosova është pjesë e Serbisë, por i të njëjtit mendim nuk ka qenë zyra demokrate për çështje të jashtme, e cila ia ka kujtuar kësaj Ambasade, se Kosova është shtet i pavarur.

“Pas vizitës së Thaçit në Ottawa dhe komenteve të tij kundër ruse nëpër mediat kanadeze, do të donim të shfrytëzonim këtë mundësi që t’u kujtojmë të gjithëve se Kosova është Serbi”, ka shkruar Ambasada e Rusisë në Twitter.

Nuk ka vonuar shumë dhe këtij postimi i është përgjigjur zyra për çështje të jashtme.

“Do të donim të shfrytëzonim këtë mundësi që t’u kujtonim se Kosova është e pavarur dhe Krimea është Ukrainë”, ka qenë përgjigja e zyrës për çështje të jashtme të Partisë Demokrate, në “cicërimën” e Ambasadës ruse.(TemA)

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: SHBA dhe Rusia, “sherr” për Kosovën
SHBA dhe Rusia, “sherr” për Kosovën
SHBA dhe Rusia, “sherr” për Kosovën
https://3.bp.blogspot.com/-7KwUaAJFIVQ/Wil-xeumULI/AAAAAAAAL70/L9TXtODCrT0YYSrmNUA932QcACMtaLZYQCLcBGAs/s640/shba-rusi-618x360.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-7KwUaAJFIVQ/Wil-xeumULI/AAAAAAAAL70/L9TXtODCrT0YYSrmNUA932QcACMtaLZYQCLcBGAs/s72-c/shba-rusi-618x360.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/shba-dhe-rusia-sherr-per-kosoven.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/shba-dhe-rusia-sherr-per-kosoven.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy