‘Shkodra Turistike’/ KKT prezanton në Shkoder planin për turizmin ne Alpet e Shqipërisë

Një ditë pas mbledhjes së kabinetit qeveritar në Shkodër, është zhvilluar dhe mbledhja publike e Këshillit Kombëtar të Territorit për planin e turizmit për Alpet shqiptare.

Kjo u shoqruar dhe me rezantimin e paketës së projekteve të asaj që kryeministri Edi Rama e quan “Shkodra Turistike”.

Të premten, kryeministri njoftoi se është marrë vendimi për shpalljen zonë historike të qendrës së Thethit.

Kemi miratuar vendimin për shpalljen zonë historike të qendrës së Thethit, një premtim i bërë edhe në fushatë. Edhe rregullorja për mbrojtjen e qendrës dhe të gjitha asaj zone të jetë në mbrojtje”, deklaroi ai.

Sipas shefi të qeverisë, paketa e projekteve do të sjellë investime kulturore dhe sociale në qytetin e Shkodrës.

Ka nisur me rilindjen urbane, ku është ndërhyrë në disa pika në Shkodër. Është një program me ekspertizë vendase dhe të huaj, një platformë shumë e rëndësishme për investime në zonën Alpeve”, tha Kryeministri Rama.

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: ‘Shkodra Turistike’/ KKT prezanton në Shkoder planin për turizmin ne Alpet e Shqipërisë
‘Shkodra Turistike’/ KKT prezanton në Shkoder planin për turizmin ne Alpet e Shqipërisë
‘Shkodra Turistike’/ KKT prezanton në Shkoder planin për turizmin ne Alpet e Shqipërisë
https://4.bp.blogspot.com/-bT2bEBAHMzk/Wiv8dDxeBmI/AAAAAAAAMEU/tcUHQk7kavEG3fhQV2mCO4A0gcmpR0WowCLcBGAs/s640/117558840.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-bT2bEBAHMzk/Wiv8dDxeBmI/AAAAAAAAMEU/tcUHQk7kavEG3fhQV2mCO4A0gcmpR0WowCLcBGAs/s72-c/117558840.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/shkodra-turistike-kkt-prezanton-ne.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/shkodra-turistike-kkt-prezanton-ne.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy