Shqipëria i drejtohet NATO-s: Ndihmë! Ja per cfarë...

Pas përmbytjeve të rënda në ditëve të fundit, Shqipëria i është drejtuar NATO-s një ditë më parë, duke kërkuar ndihmë.

Shirat e rrëmbyeshëm të ditëve të fundit kanë shkaktuar përmbytje në pjesën qendrore dhe jugore të vendit, thuhet në njoftimin e NATO-s.

Këto janë reshjet më të forta që kanë rënë ndonjëherë në Shqipëri.

Në kërkesën që Shtabi i Përgjithshëm i ka drejtuar NATO-s, thuhet se janë përmbytur më shumë se 15 mijë hektarë.

Dëmet e shkaktuara janë të tilla: 4715 godina, 41 biznese, 127 akse rrugore, 177 shkolla, 78 ura, 30 stacione ujësjellësi, 11 diga, 26 stacione elektrike, 29 rita dhe një stacioni pompimi uji.

Shqipëria kërkon nga NATO me urgjencë këto gjëra: ura portabël, 78 copë, 45 metra të gjata, me kapacitet 20 ton minimumi.

Po ashtu kërkohen varka për ujëra të cekët, pajisje për zhytje, gjeneratorë, fuoristrada, pajisje të ndihmës së parë, batanije, tenda, ngrohësa, kostume anti-ujë, ushqim i konservuar, ushqim fëmijësh, pelena, ushqim për kafshët, etj.

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Shqipëria i drejtohet NATO-s: Ndihmë! Ja per cfarë...
Shqipëria i drejtohet NATO-s: Ndihmë! Ja per cfarë...
https://3.bp.blogspot.com/-BTC6ELQf7hI/WieplJ0J6nI/AAAAAAAALy8/lnSmnBs6NnQmaYFYo3CCIAryhNOxfxfsACLcBGAs/s640/image.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-BTC6ELQf7hI/WieplJ0J6nI/AAAAAAAALy8/lnSmnBs6NnQmaYFYo3CCIAryhNOxfxfsACLcBGAs/s72-c/image.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/shqiperia-i-drejtohet-nato-s-ndihme-ja.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/shqiperia-i-drejtohet-nato-s-ndihme-ja.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy