“Shqipëria po degradon përditë!”. Basha nxin Shqipërinë në gazetën shtetërore ruse. Një rastësi?

Lulzim Basha nuk ndalet më në misionin e tij të nxirrjes së Shqipërisë në mediat ndërkombëtare.

Pas një numri artikujsh të sponsorizuar nga lideri i PD dhe lobistët e tij në mediat perëndimore, tashmë lajmet negative për Shqipërinë kanë filluar të shfaqen edhe në shtypin rus.

Në fakt, Basha ka lëshuar një deklaratë edhe për “Rossijskaja Gazeta”, një gazetë e përditshme e kontrolluar nga shteti dhe rrjedhimisht, e njohur si një zë besnik i Moskës zyrtare.

Artikulli mban titullin: “Në BE regjistrohet rekordi i drogës së ardhur nga Shqipëria”. Për ata që mund të lexojnë gjuhën ruse – В ЕС зафиксировали увеличение албанского наркотрафика

Ndërsa në brendësi, lideri i opozitës denoncon: “Gjatë dy viteve të fundit, ekonomia ka degraduar në mënyrë të frikshme. Fluksi i investimeve ka rënë dhe varfëria është në rritje të pandërprerë. Askush nuk po e lufton korrupsionin. E vetmja gjë me të cilat merret qeveria janë trafiku i drogës dhe i qënieve njerëzore”.

Siç mund të shikohet nga prononcimi i rrethuar me të kuq, ky është prezantimi që i bën Basha vendit të tij në një prej gazetave më të mëdha të Federatës Ruse.

Megjithatë, përtej kësaj nxirrje të përsëritur, bie në sy fakti që Basha është deri më sot, i vetmi lider shqiptar që pranon të prononcohet për shtypin rus.

Duke konsideruar akuzat për lidhje të fshehta midis Bashës dhe Kremlinit, lideri i PD duhet të shpjegojë nëse një prononcim i tillë është vetëm një rastësi?/ZgjohuShqiptar.info

Artikulli i plotë – https://rg.ru/2017/10/20/v-es-zafiksirovali-uvelichenie-albanskogo-narkotrafika.html

Shënim: “Rossijskaja Gazeta”, gazetë shtetërore e themeluar në vitin 1990, me tirazh 180 mijë kopie të shtypura në ditë dhe me mbi një milionë klikime unike në ditë në portalin e saj rg.ru.

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7901,Camëri,108,Editorial,1685,Ekonomi,413,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2353,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1767,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: “Shqipëria po degradon përditë!”. Basha nxin Shqipërinë në gazetën shtetërore ruse. Një rastësi?
“Shqipëria po degradon përditë!”. Basha nxin Shqipërinë në gazetën shtetërore ruse. Një rastësi?
“Shqipëria po degradon përditë!”. Basha nxin Shqipërinë në gazetën shtetërore ruse. Një rastësi?
https://2.bp.blogspot.com/-b8hii57TUzE/Wif064F424I/AAAAAAAAL00/QUZ-1zzEC2UOqPn5qUWnHlysGJ65bA6UgCLcBGAs/s640/05950924-f5aa-43f4-9bf6-bdd4f8f2a2b71111111111.png
https://2.bp.blogspot.com/-b8hii57TUzE/Wif064F424I/AAAAAAAAL00/QUZ-1zzEC2UOqPn5qUWnHlysGJ65bA6UgCLcBGAs/s72-c/05950924-f5aa-43f4-9bf6-bdd4f8f2a2b71111111111.png
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/shqiperia-po-degradon-perdite-basha_54.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/shqiperia-po-degradon-perdite-basha_54.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy