Shqiptarët e lindur nga 7 prill ’39 deri 28 nëntor ’44 janë… italianë?

Nëse keni të afërm të lindur mes datës 7 prill 1939 deri më 28 nëntor 1944, lajmërojeni urgjent pasi ai mund të marrë lehtësisht shtetësinë italiane, por jo vetëm ata.

Kjo për shkak se gjatë kësaj kohe Shqipëria ka qënë e pushtuar nga Italia dhe si rrjedhojë shtetasit e asaj kohe në vend quheshin italianë.

Ky fakt është vërtetuar edhe njëherë pasi një studente në Pedova, Itali ka paraqitur përpara komisionit të pegadogëve një tezë ku deklaron se shtetasit shqiptar të lindur nga data 7 prill 1939 deri më 28 nëntor 1944 janë “italianë” dhe kanë të drejtë të marrin nënshtetësinë, shkruan Albeu.

Kjo gjë vlen dhe për nipërit e mbesat pasi janë pasardhësit e tyre. Kjo tezë e cila mund t’ju duket pak e çuditshme është pranuar nga pedagogët dhe vajza mori diplomën.

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7893,Camëri,108,Editorial,1681,Ekonomi,412,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2349,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1765,Reportazh,152,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,492,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Shqiptarët e lindur nga 7 prill ’39 deri 28 nëntor ’44 janë… italianë?
Shqiptarët e lindur nga 7 prill ’39 deri 28 nëntor ’44 janë… italianë?
Shqiptarët e lindur mes 7 prill ’39 dhe 28 nëntor ’44 janë… italianë?
https://4.bp.blogspot.com/-98r9CL8_Wic/Wj_J_Gu62nI/AAAAAAAANFk/dHc8E5Bw0OY5DLxbRWXhVYf_m0avSEIGwCLcBGAs/s640/A00112066-905x395.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-98r9CL8_Wic/Wj_J_Gu62nI/AAAAAAAANFk/dHc8E5Bw0OY5DLxbRWXhVYf_m0avSEIGwCLcBGAs/s72-c/A00112066-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/shqiptaret-e-lindur-nga-7-prill-39-deri.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/shqiptaret-e-lindur-nga-7-prill-39-deri.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy