Situatat emergjente, BE i jep “OK” Shqipërisë për mbështetje

Bashkimi Europian do mbështesë vendin tonë për të kaluar emergjencën e shkaktuar gna përmbytjet

Pas kërkesës së Shqipërisë për ndihmë pas përmbytjeve, BE ka ofruar mbështetje me pompa uji, gjeneratorë dhe mjete të tjera përmes Mekanizmit të Mbrojtjes Civile të BE-së.

Bashkimi Evropian iu përgjigj menjëherë kërkesës për ndihmë, falë mbështetjes nga Austria, Franca, Sllovakia dhe Sllovenia. Shqipërisë iu ofrua mbështetje edhe nga sistemi satelitor Copernicus, i cili ofroi hartat dhe pamjet satelitore për autoritetet kombëtare të mbrojtjes civile.

Një ekip evropian i Mbrojtjes Civile është zhvendosur në Shqipëri dhe do të asistojë sot dhe nesër autoritetet shqiptare gjatë ofrimit të mbështetjes.

Komisioneri për Ndihmën Humanitare dhe Menaxhimin e Krizave, Christos Stylianides, tha se, “solidarizohemi për të mbështetur popullin shqiptar në këtë kohë. Më lejoni të falenderoj për mbështetjen e madhe vendet anëtare të BE-së, të cilët siguruan ndihma dhe furnizime përmes Mekanizmit tonë të Mbrojtjes Civile Evropiane. Ky është Solidariteti Evropian në veprim”.

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Situatat emergjente, BE i jep “OK” Shqipërisë për mbështetje
Situatat emergjente, BE i jep “OK” Shqipërisë për mbështetje
Situatat emergjente, BE i jep “OK” Shqipërisë për mbështetje
https://1.bp.blogspot.com/-Koj-xbMMcos/WiukiW9oz0I/AAAAAAAAMC0/0pdAuNUPND4bKPgEEwPg1KPr_l6KBfKogCLcBGAs/s640/EU-Albania-698x380.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-Koj-xbMMcos/WiukiW9oz0I/AAAAAAAAMC0/0pdAuNUPND4bKPgEEwPg1KPr_l6KBfKogCLcBGAs/s72-c/EU-Albania-698x380.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/situatat-emergjente-be-i-jep-ok.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/situatat-emergjente-be-i-jep-ok.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy