Taksa e dytë për mallrat serbe që hyjnë në Kosovë

Pasi më parë qeveria e Kosovës ka vendosur taksë doganore për importin e miellit që hyn nga Serbia, duke ligjëruar për të parën herë ndërmarrjen e një veprimi të tillëm ka qrdhur dhe taksa e dytë.

Sikurse raporton “Zeri.info”, Ministria e Tregtisë dhe Industrisë ka marrë vendimin për importin e produkteve ndërtimore për të cila tash e tutje do të paguajnë taksë shtesë për dy cent në bllok. Ky është vendimi më i riu që ka marrë Bajram Hasani Ministri i Tregtisë, në raport me Serbinë, pas atij te miellit, që ishte vlerësuar pa efekte për bujqit nga Federata e Bujqve pasi sipas tyre vjen sasi më e madhe e grurit se sa e miellit.

Në vendimin e qeverisë Haradinaj lexohet se Dogana e Kosovës udhëzohet që të ndërmarr të gjitha masat për mbrojtjen e prodhuesve të materialit ndërtimore më bazë nga argjila. Në këtë dokument tregohet se ky vendim hynë në fuqi nga dita e sotme.

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Taksa e dytë për mallrat serbe që hyjnë në Kosovë
Taksa e dytë për mallrat serbe që hyjnë në Kosovë
Taksa e dytë për mallrat serbe që hyjnë në Kosovë
https://2.bp.blogspot.com/-jl3GJZdmryY/WkYtsiL10ZI/AAAAAAAANbo/WzGTxdpIJzIGUwrCfB-lU7GMij2aUcfpACLcBGAs/s640/dogana-tulla-e1514487591643.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-jl3GJZdmryY/WkYtsiL10ZI/AAAAAAAANbo/WzGTxdpIJzIGUwrCfB-lU7GMij2aUcfpACLcBGAs/s72-c/dogana-tulla-e1514487591643.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/taksa-e-dyte-per-mallrat-serbe-qe-hyjne.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/taksa-e-dyte-per-mallrat-serbe-qe-hyjne.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy