Triumfon Bushpepa, kjo është kënga që do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurosong (VIDEO)

Ashtu si parashikohej kenga “Mall” do ishte fituese e festivalit ne RTSH. Dje gati afer mesnates, ka përfunduar nata finale e edicionit të 56-të të Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar.

Eugent Bushpepa shpallet fituesi i Festivalit të 56-të në RTSH dhe është zëri që do të përfaqësojë Shqipërinë në “Eurovision 2018”.

Pas një nate plot surpriza, ku performuan plot 14 artistë, erdhi edhe momenti i shpalljes së fituesit.

Juria vendosi që kënga fituese e festivalit të jetë “Mall” nga Eugent Bushpepa, i cili tashmë zyrtarisht do të përfaqësojë Shqipërinë në “Eurovision 2018”.

Këngëtari Eugent Bushpepa fiton edicionin e 56-të të Festivalit të Këngës në RTSH, duke siguruar biletën për në “Eurovision 2018”.Kënga “Mall” është një kompozim i vetë artistit, ndërsa edhe vargjet e tekstit i ka shkruar gjithashtu vet.

“Fillimisht do doja të falënderoja Radio Televizionin Shqiptar, dhe jurinë shumë të respektuar, e cila mëdha mundësinë që të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision”, tha këngëtari Bushpepa, pasi pranoi çmimin e pare në skenë.

Vendi i dytë i takoi këngës “Ekziston”, kënduar nga Redon Makashi, gjersa vendi i tretë shkoi për artistes Inis Neziri për këngën e saj “Piedestal”.

Mbrëmja e edicionit të 56-të të Festivalit të RTSH-së, përfundoi nën drejtimin e Adi Krastës dhe Jonida Shehut.Ndërkohë, “Eurovision 2018” do të zhvillohet në datat 8, 10 dhe 12 maj në Lisbonë të Portugalisë./zgjohushqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9266,Camëri,117,Editorial,2032,Ekonomi,507,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1470,Iliridë,288,Kosovë,2690,Kulture,722,Luginë,61,Moti,2,Politik,1899,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,520,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Triumfon Bushpepa, kjo është kënga që do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurosong (VIDEO)
Triumfon Bushpepa, kjo është kënga që do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurosong (VIDEO)
Eugent Bushpepa shpallet fituesi i Festivalit të 56-të në RTSH
https://3.bp.blogspot.com/-3cR6o0x7BIA/Wj_ImYMEgRI/AAAAAAAANFg/oVxfF3boN-YLz_C4l5-CWFZSTpfkGlQsgCLcBGAs/s640/eugent.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-3cR6o0x7BIA/Wj_ImYMEgRI/AAAAAAAANFg/oVxfF3boN-YLz_C4l5-CWFZSTpfkGlQsgCLcBGAs/s72-c/eugent.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/triumfon-bushpepa-kjo-eshte-kenga-qe-do.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/triumfon-bushpepa-kjo-eshte-kenga-qe-do.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy