U vetëvra?! Media franceze: Florenci s’donte azil, do kthehej në…

AFP duke cituar një forum që merret me mbrojtjen e emigrantëve shkruan se vdekja e Florenc Beqiraj është e pashpjegueshme pasi ai kishte hequr dorë që të rishqyrtonte kërkesën e tij për azil dhe kishte kërkuar të kthehej sa më shpejt në Shqipëri me qëllim që të bashkohej me familjen e tij për festimet e Vitit të Ri.

Artikulli

Një emigrant u përpoq të vriste veten duke u varur në dhomën e tij në qendrën administrative të Canet, në katin e katërmbëdhjetë.

Kjo qendër po përjeton një seri përpjekjesh për vetëvrasje në javët e fundit, tha të premten shoqata që mbron refugjatët

Përpjekja për vetëvrasje e këtij 23-vjeçari shqiptar daton në 14 dhjetor.

Ai ka qenë në kujdes intensiv në spitalin e Marsejës “në një situatë kritike”, thotë shoqata Refugjatët në një deklaratë.

I kontaktuar nga AFP, një burim policor konfirmoi faktet.

Shtatë përpjekje për vetëvrasje

Kjo dramë është pjesë e një serie prej shtatë “vetëvrasjesh në tentativë” të emigrantëve gjatë dy muajve të fundit në qendrën e paraburgimit.

Shqiptari ndodhej në Francë për 19 muajsh, ndërsa u vendos në paraburgim në fund të nëntorit, pas refuzimit të kërkesës së tij për azil dhe një detyrim për të lënë territorin, shtoi Forumi “Refugjatët”.

Shoqata thotë se përpjekja për vetëvrasje është “pashpjegueshme”, pasi emigranti kishte hequr dorë që të rishqyrtonte kërkesën e tij për azil dhe kishte kërkuar të kthehej sa më shpejt në Shqipëri dhe të bashkohet me familjen e tij për festimet e Vitit të Ri.

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: U vetëvra?! Media franceze: Florenci s’donte azil, do kthehej në…
U vetëvra?! Media franceze: Florenci s’donte azil, do kthehej në…
U vetëvra?! Media franceze: Florenci s’donte azil, do kthehej në…
https://1.bp.blogspot.com/-UXS1x4AX07k/Wj-RPmBYXtI/AAAAAAAANEA/lLsxmf0-anIuiBsmwwb4RE0P5L4S8OHGgCLcBGAs/s640/florenci-696x522.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-UXS1x4AX07k/Wj-RPmBYXtI/AAAAAAAANEA/lLsxmf0-anIuiBsmwwb4RE0P5L4S8OHGgCLcBGAs/s72-c/florenci-696x522.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/u-vetevra-media-franceze-florenci.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/u-vetevra-media-franceze-florenci.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy