Vëllai i Ramush Haradinaj kërcënon: Me arrestimin e parë nga Gjykata Speciale, riaktivizohet UÇK

Media të ndryshme në rajon po i bëjnë jehonë një deklarate të Daut Haradinajt, vëllai i kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt, sipas të cilit, një arrestim nga Gjykata Speciale, do të aktivizonte sërish UÇK-në.

Deklarata u bë për Klan Kosova dhe reflekton tensionin në rritje për çështjen e ngritjessë Gjykatës që e vendos Kosovën dhe luftën e saj në kontekstin e ekuivalencës kriminale me veprimet e forcave serbe.

Akti në fjalë po shihet si shumë i dyshimtë, pasi formalisht ai merret me krimet në kohë lufte, por me këtë rast këto krime lidhen me partnerët e Perëndimit në konflikt.

Situata është edhe më absurde kur ndërkohë që qeveria kosovare po bën përpjekje për të krijuar Ushtrinë, vëllai i kryeministrit kërcënon me rishfaqjen e guerrriljeve.

Mund të pyetet se kundër kujt do të luftojë UÇK-ja e z. Haradinaj në këtë rast?

Është e dukshme se perëndimi po përgatit pastrimin e skenës politike në shtetin fqinj dhe kërcënimet e Haradinaj janë thjesht një llogari politike që lidhet me disa politikanë por jo me qytetatërt e Kosovës.

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7975,Camëri,108,Editorial,1712,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1289,Iliridë,251,Kosovë,2377,Kulture,629,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,156,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,498,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Vëllai i Ramush Haradinaj kërcënon: Me arrestimin e parë nga Gjykata Speciale, riaktivizohet UÇK
Vëllai i Ramush Haradinaj kërcënon: Me arrestimin e parë nga Gjykata Speciale, riaktivizohet UÇK
Vëllai i Ramush Haradinaj kërcënon: Me arrestimin e parë nga Gjykata Speciale, riaktivizohet UÇK
https://3.bp.blogspot.com/-X5J6oPu-RgU/WkYtEerqonI/AAAAAAAANbc/o8f_KU4nB20ep-l2CuPR8AozW2eVHen6ACLcBGAs/s640/daut.png
https://3.bp.blogspot.com/-X5J6oPu-RgU/WkYtEerqonI/AAAAAAAANbc/o8f_KU4nB20ep-l2CuPR8AozW2eVHen6ACLcBGAs/s72-c/daut.png
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/vellai-i-ramush-haradinaj-kercenon-me.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/vellai-i-ramush-haradinaj-kercenon-me.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy