VENDIMI / Pas sulmit të fundit në Nju Jork, Donald Trump shuan ëndrrën e shqiptarëve

Pak sulmit të fundit në Nju Jork, Presidenti i SHBA, Donald Trump ka vendosur që të nisë procedurat për bllokimin e Lotarisë Amerikane.

Trump ka kërkuar që të ketë një rishikim të emigracionit, pasi autori i sulmit të fundit kishte shkuar atje pasi kishte fituar lotarinë.

Policia e Nju Jorkut tha sot se ka ngritur akuza për kërcënime dhe mbështetje të terrorizmit ndaj personit që u përpoq të shpërthente një bombë artizanale në sistemin nëntokësor të transportit në Nju Jork.

Autoritetet thanë se ai kishte ndjekur në internet propagandën e Shtetit Islamik dhe u kishte thënë hetuesve se kishte vepruar në shenjë hakmarrje ndaj agresionit ushtarak të Shteteve të Bashkuara. Zëri Amerikës thotë se autoritetet e kanë identifikuar të dyshuarin si imigranti 27-vjeçar nga Bangladeshi Akayed Ullah që punonte si shofer taksie.

“Politika e presidentit kërkon dhënien fund të imigracionit zinxhir, dhe po të kishte ekzistuar kjo, do të kishte ndaluar këtë individ që të vinte në Shtetet e Bashkuara. Presidenti do të kërkojë një reformë imigracioni të përgjegjshme dhe dhënia fund e imigracionit zinxhir do të jetë pjesë e këtij procesi”, tha zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë Sara Huckabee.

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7887,Camëri,108,Editorial,1679,Ekonomi,411,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2347,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1761,Reportazh,152,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,492,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: VENDIMI / Pas sulmit të fundit në Nju Jork, Donald Trump shuan ëndrrën e shqiptarëve
VENDIMI / Pas sulmit të fundit në Nju Jork, Donald Trump shuan ëndrrën e shqiptarëve
VENDIMI / Pas sulmit të fundit në Nju Jork, Donald Trump shuan ëndrrën e shqiptarëve
https://2.bp.blogspot.com/-j6FX3EQ5YPo/WjEtsXLuf_I/AAAAAAAAMVc/2DdVBv_mnb8WDNt7PYxWA3JRNvgHPJVnwCLcBGAs/s640/trump6-905x395.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-j6FX3EQ5YPo/WjEtsXLuf_I/AAAAAAAAMVc/2DdVBv_mnb8WDNt7PYxWA3JRNvgHPJVnwCLcBGAs/s72-c/trump6-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/vendimi-pas-sulmit-te-fundit-ne-nju.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/vendimi-pas-sulmit-te-fundit-ne-nju.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy