Veteranët kërkojnë nga Prokuroria të hetojë ofenduesin e Adem Jasharit

Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së ka reaguar ndaj ofendimeve të rënda që i janë bërë komandantit legjendar të UÇK-së, Adem Jashari dhe familjes së tij nga Prekazi.

Veteranët kanë kërkuar nga Prokuroria e Shtetit që të ndërmarrë hetime ndaj një profili me emrin Shkëlqim N. Qehaja, si dhe ndaj të gjithë atyre njerëzve që në mënyrë anonime fyejnë familjen emblematike.

Kumtesa e plotë e Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së:

Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së, nuk mund të mos reagojë publikisht ndaj përpjekjeve për ta njollosur, shpërfillur apo tjetërsuar luftën e lavdishme të popullit shqiptar kundër pushtuesit serb dhe bashkëpunëtorëve të tyre si dhe rezultateve historike të saj.

E kemi të qartë se këto përpjekje vijnë nga njerëz të dyshimtë e të shitur tek pushtuesi, pavarësisht që dalin anonim si i ashtuquajturi Shkëlqim N. Qehaja i cili fyen rëndë familen Jashari përmes Facebook.

OVL të UÇK-së, me këtë rast, kërkon nga Prokuroria e shtetit që të merret me hetimin e këtyre njerëzve por edhe të tjerë, dhe t’i sjellë sa më parë para organeve të drejtësisë.

Prishtinë 5 dhjetor 2017 Kryesia e OVL UÇK-së

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7933,Camëri,108,Editorial,1700,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1280,Iliridë,251,Kosovë,2363,Kulture,628,Luginë,49,Moti,2,Politik,1772,Reportazh,154,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,494,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Veteranët kërkojnë nga Prokuroria të hetojë ofenduesin e Adem Jasharit
Veteranët kërkojnë nga Prokuroria të hetojë ofenduesin e Adem Jasharit
Veteranët kërkojnë nga Prokuroria të hetojë ofenduesin e Adem Jasharit
https://2.bp.blogspot.com/-yrlul4PUNmE/WigBEXWjYaI/AAAAAAAAL14/8-AA6b2TFMo8k4ql2VeOo3j3RCBrtz0EQCLcBGAs/s640/ademjas-696x347.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-yrlul4PUNmE/WigBEXWjYaI/AAAAAAAAL14/8-AA6b2TFMo8k4ql2VeOo3j3RCBrtz0EQCLcBGAs/s72-c/ademjas-696x347.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/veteranet-kerkojne-nga-prokuroria-te.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/veteranet-kerkojne-nga-prokuroria-te.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy