Video/ Shikoni ku i çojnë shqiptarët pa dokumenta në Francë…

Një denoncim i rrallë ka mbërritur mbrëmjen e së dielës në portalin www.lajme.al nga refugjatët shqiptarë në Francë. Bëhet fjalë për gjendjen e mjeruar ku ata jetojnë në kampet e autoriteteve franceze.

Të izoluar, pa shërbime dhe duke fjetur në tokë, kjo është gjendja që mund ta ndiqni në videon e mëposhtme. Por kjo nuk është më e keqja…

Shqiptarët në kampin e Calais sikurse dëshmojnë se kanë plot 36 orë pa ushqim. Madje, kjo është kërkesa kryesore që ata kanë ndërsa dëgjohen edhe teksa ironizojnë me mungesën e bukës.

“Ja si na trajtojnë në Francë kur na kapin! Na lëne pa bukë dhe 8 veta në një qeli. Duke fjetur ne tokë! Na kapën duke kaluar për në Angli dhe na trajtojnë si kafshë! Dhe arriti deri në atë pikë sa na e vranë vëllanë tonë nga Shkodra!”, – shkruan djali shqiptar duke iu referuar rastit të Florenc Beqirajt.

I pyetur për vdekjen tragjike të Beqirajt se cilat janë dyshimet që ata kanë për vdekjen, denoncuesi përgjigjet: “Po ç’rëndësi ka! E vërteta është që vdiq në Francë dhe Policia po të kishte bërë punën tamam nuk do kishte shkuar kështu! Mjer nëna e tij se askush nuk ia di dhimbjen!

Më vjen shumë keq se vdekjen e Florencit, PD po e përdor politikisht. Dhe ju mediat po e përdorni për klikime! Por megjithatë dua që video që ju nisa të dali dhe ta shofin shqiptarët dhe ta kuptojnë se Evropa nuk është fushë me lule! Dhe po të punojnë në Shqipëri, e kanë më mirë!”, – përfundon denoncuesi.

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7933,Camëri,108,Editorial,1700,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1280,Iliridë,251,Kosovë,2363,Kulture,628,Luginë,49,Moti,2,Politik,1772,Reportazh,154,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,494,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Video/ Shikoni ku i çojnë shqiptarët pa dokumenta në Francë…
Video/ Shikoni ku i çojnë shqiptarët pa dokumenta në Francë…
https://4.bp.blogspot.com/-6oedTBvxwgA/WkEc7BxIJlI/AAAAAAAANLA/9pwPXa6_Xw4iPRAhK03x1ekxjpuxlPmfACLcBGAs/s640/Shqiptar%25C3%25ABt-n%25C3%25AB-kampet-e-Franc%25C3%25ABs-denoncojn%25C3%25AB-me-VIDEO-kushtet-skandaloze.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-6oedTBvxwgA/WkEc7BxIJlI/AAAAAAAANLA/9pwPXa6_Xw4iPRAhK03x1ekxjpuxlPmfACLcBGAs/s72-c/Shqiptar%25C3%25ABt-n%25C3%25AB-kampet-e-Franc%25C3%25ABs-denoncojn%25C3%25AB-me-VIDEO-kushtet-skandaloze.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/video-shikoni-ku-i-cojne-shqiptaret-pa.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2017/12/video-shikoni-ku-i-cojne-shqiptaret-pa.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy