17 fotografi të Strugës në “kohën” e Italisë!

Autoritetet politike dhe ato fetare marshojnë në rrugët e Strugës me mbështetjen e banorëve vendas gegë e toskë, në rastin e ceremonisë fashisto-italiane në sheshin e ashtu thirrur sot (Sheshi i komunistëve sllavë).

Banorët njëkohësisht janë mbledhur aty për të shmangur shkeljen mbi të drejtat tona shqiptare me tabela dhe fjalë urretjesh ndaj pushtimit sllav, kryesisht nga banorët e Veleshtës dhe Livadhisë.

Në krye të një harku me lule dhe banderolave italo-shqiptare qëndron mbishkrimi : “Rroftë Shqipnia e madhe!!!”

Taulant Ajdini (Çami)/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7981,Camëri,108,Editorial,1715,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1289,Iliridë,251,Kosovë,2379,Kulture,629,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,156,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,498,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: 17 fotografi të Strugës në “kohën” e Italisë!
17 fotografi të Strugës në “kohën” e Italisë!
17 fotografi të Strugës në “kohën” e Italisë!
https://2.bp.blogspot.com/-cRa4Y3MLXis/Wm3SyZXVxZI/AAAAAAAAQj0/-E6eclQU6eEInwezKyAgS6kJL89Di7-TgCLcBGAs/s640/Struga-720x480%2B%25281%2529.jpeg
https://2.bp.blogspot.com/-cRa4Y3MLXis/Wm3SyZXVxZI/AAAAAAAAQj0/-E6eclQU6eEInwezKyAgS6kJL89Di7-TgCLcBGAs/s72-c/Struga-720x480%2B%25281%2529.jpeg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/17-fotografi-te-struges-ne-kohen-e.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/17-fotografi-te-struges-ne-kohen-e.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy