Aeroporti i Vlorës, Dash Shehi: Po ndërtojmë perandorinë Otomane në Shqipëri

Vijojnë debatet për ndërtimin e aeroportit të Vlorës, në Komisionin e ekonomisë, ku pjesë e këtij komisioni është edhe ministri Arben Ahmetaj.Sipas përfaqësuesve të LSI-së në këtë komision, aeroporti duhet ndërtuar, është e nevojshme të ndërtohet në vendon tonë një aeroport i dytë, por më parë duhet studiuar gjithçka, duhen bërë disa llogari.

Edmond Spaho tha:

Ku fle lepuri? Thonë që nuk ka asnjë risk. Po nëse nuk garantohet fluksi i qytetarëve, çfarë do të ndodhë? Nëse privatit nuk do t’i dalë, i bie që të paguajmë ne nga buxheti i shtetit. Ka nevojë për transparencë. Ky është pazari i radhës që po bëni”.

Nga ana tjetër, tërësisht kundër ndërtimit dhe investimeve turke në Shqipëri u shpreh edhe deputeti Dashamir Shehi.

Ai kërkoi shtim të investimeve perëndimore në vendin tonë, duke ironizuar me ndërtimin e perandorisë Otomane në vend.

Ndër të tjera Shehi u shpreh:

Kromin e ka marrë turku, shkollat i kishte turku dhe aeroportin turku, BKT turku. Unë nuk jam dakord të zgjerohen më investitorët turk, ju duhet të bëni ofertë për vende perëndimore. Të vi një kompani gjermane, daneze.

Nuk gjetët dot ju një shtet perëndimor. Nuk më pëlqejnë të zgjerohen prezencat e investimeve turke në Shqipëri. Do ndërtojmë Perandorinë Otomane ne këtu. Kur të na bini letrat do flasim edhe për taksat dhe për të gjitha”./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Aeroporti i Vlorës, Dash Shehi: Po ndërtojmë perandorinë Otomane në Shqipëri
Aeroporti i Vlorës, Dash Shehi: Po ndërtojmë perandorinë Otomane në Shqipëri
Aeroporti i Vlorës, Dash Shehi: Po ndërtojmë perandorinë Otomane në Shqipëri
https://2.bp.blogspot.com/-QDzzM06fIII/WnCbwkNHgdI/AAAAAAAAQxc/kiD5iwKBTrUHlWl0Wqof-1Kek8Snc5_6ACLcBGAs/s640/48_full.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-QDzzM06fIII/WnCbwkNHgdI/AAAAAAAAQxc/kiD5iwKBTrUHlWl0Wqof-1Kek8Snc5_6ACLcBGAs/s72-c/48_full.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/aeroporti-i-vlores-dash-shehi-po.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/aeroporti-i-vlores-dash-shehi-po.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy