Agjencitë britanike kthejnë sytë nga Shqipëria, nisin shitjen e paketave turistike për verën e 2018

Shqipëria po zgjeron gjithnjë e me shume radarin e agjencive te huaja turistike që po përfshijnë vendin në tonë në paketat e pushimeve dhe te udhetimit për vitet 2018 -2019.

Agjencia angleze Expedia ka publikuar ofertat për paketat e udhetimit në Shqipëri. Sipas lajmërimit në websitin e expedia, 7 ditë në Shqipëri, duke përfshirë avionin dhe hotelin nisin nga 180 paund. Agjencia thotë se kundrejt kërkesës ofrohen edhe paketat all inclusive.

Agjencia ka listuar çmimet dhe ofertat për të paktën 20 hotele në Shqipëri që janë të vendosura kryesisht në qytetet me trashëgimi historike dhe ato turistike.

Agjencia thotë per klientët e saj, se Shqipëria është një vend me trashëgimi të pasur kulturore, duke referuar se dy qyetet tona, Berati dhe Gjirokastra janë pjese e UNESCO.

Agjencia shpjegon më tej se Shqipëria është plot kështjella që datojnë në periudhen osmane dhe shumë të tjera me origjinë të lashtë.

Agjencia rendit si qytete të bukura për tu vizituar, Shkodrën, Korçën dhe Tiranën të cilat rrethohen nga bukuri natyrore si male të larta, lumenj e dete.

Agjencia përmend Korçën si qytetin më interesant për të shijuar kuzhinën dhe muziken tradicionale shqiptare.

Ndërza Shkodra ekspozohet nga agjencia si një qytet që ofron trashëgimi kulturore dhe peisazhe shumë të bukura të natyrës.

Mesatarja e ofertave është 250 paund për përson për 7 ditë qëndrimi, teksa të interesuarit udhëzohen se për plazh duhet të orientohen në rivieren Shqiptare. Agjencia thotë se te interesuarit mund të zgjedhin ofertat all incluzive, por se duhet që më parë të informohen për përmbajtjen e tyre.

Shqipëria gjithnjë e më shumë po prenotohet nga agjencitë e huaja për pushime në avancë.

Agjencia polake Itaka e cila solli 120 mijë polakë vitine kalauar ka shtrirë prenotimet edhe për vitet 2018-2019 në një pjesë të madhe të hoteleve në Durrës.

Mirë po kjo valë e re kërkese që u vu re vitin e kaluar për shkak të destabilitetit në Turqi, ka gjetur hotelet tona të papërgatitura për të ofruar shërbimet për qytetarët e europës, tëcilët nuk dhanë vlerësime të mira në përshtypjest që lanë për hotelet ku pushuan./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7975,Camëri,108,Editorial,1712,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1289,Iliridë,251,Kosovë,2377,Kulture,629,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,156,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,498,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Agjencitë britanike kthejnë sytë nga Shqipëria, nisin shitjen e paketave turistike për verën e 2018
Agjencitë britanike kthejnë sytë nga Shqipëria, nisin shitjen e paketave turistike për verën e 2018
Agjencitë britanike kthejnë sytë nga Shqipëria, nisin shitjen e paketave turistike për verën e 2018
https://1.bp.blogspot.com/-I6S9iWTQ4Ws/WlTbR3ZIjzI/AAAAAAAAOg0/jYzinStZfYYZGjl11yCeQiLojVQpe6LsACLcBGAs/s640/theth.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-I6S9iWTQ4Ws/WlTbR3ZIjzI/AAAAAAAAOg0/jYzinStZfYYZGjl11yCeQiLojVQpe6LsACLcBGAs/s72-c/theth.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/agjencite-britanike-kthejne-syte-nga.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/agjencite-britanike-kthejne-syte-nga.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy