Ambasadori amerikan në Beograd "cmend" Serbet: Ushtria e Kosovës nuk është kërcënim për rajonin

Ambasadori i SHBA-ve në Serbi, Kyle Scott ka thënë se që nga koha e Millosheviqit, Amerika ka bërë një kthesë në ndërtimin e partneritetit me Serbinë duke e mbështetur vendosmërinë e saj strategjike për të hyrë në Bashkimin Evropian.

“Unë nuk mund të pajtohem në lidhje me atë që ka ndodhur në vitet ’90 por unë mendoj se është e qartë që shumica e njerzëve në Kosovë kërkonin pavarësi duke pasur parasysh Beogradin i cili nuk i plotësonte nevojat e tyre. Mendoj se dialogu i brendshëm do të normalizoj marrëdhëniet në të ardhmen”, ka thënë Scott.

I pyetur për transformimin e FSK-së në ushtri, Scott ka thënë se kjo kërkon konsultimin e të gjithë njerzëve që jetojnë atje.

“Ne mbështesim pavarësinë e Kosovës dhe çdo vend ka të drejtë të zgjedhë një partner strategjik dhe të formojë forcat e sigurisë brenda territorit të saj, por gjithashtu kjo kërkon pëlqimin e të gjithë popujve në Kosovë”, është shrpehur ambasadori amerikan.

Scott ka thënë se Ushtria e Kosovës nuk është kërcënim aq sa është ushtria e Serbisë, Bosnje Herecegovinës, Maqedonisë, Malit të Zi, Greqisë, Bullgarisë./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,8008,Camëri,109,Editorial,1724,Ekonomi,424,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1295,Iliridë,251,Kosovë,2382,Kulture,632,Luginë,49,Moti,2,Politik,1780,Reportazh,157,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,494,Video,499,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Ambasadori amerikan në Beograd "cmend" Serbet: Ushtria e Kosovës nuk është kërcënim për rajonin
Ambasadori amerikan në Beograd "cmend" Serbet: Ushtria e Kosovës nuk është kërcënim për rajonin
Ambasadori amerikan në Beograd "cmend" Serbet: Ushtria e Kosovës nuk është kërcënim për rajonin
https://2.bp.blogspot.com/-_dswF_iqmEk/WktlAZtIDhI/AAAAAAAANu8/qE3t2S1aRoETQTo_uS_SDfT1TamYxxuAgCLcBGAs/s640/Kyle-Scott.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-_dswF_iqmEk/WktlAZtIDhI/AAAAAAAANu8/qE3t2S1aRoETQTo_uS_SDfT1TamYxxuAgCLcBGAs/s72-c/Kyle-Scott.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/ambasadori-amerikan-ne-beograd-cmend.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/ambasadori-amerikan-ne-beograd-cmend.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy