Ambasadori i SHBA-ve në Beograd: Paqja dhe stabiliteti i rajonit varen nga Shqiptarët dhe Serbët

Ambasadori i ShBA-ve në Serbi, Kyle Scott, ka thënë se vazhdimi i dialogut Prishtinë-Beograd është shumë i rëndësishëm për normalizimin e marrëdhënieve në mes Serbisë dhe Kosovës.

“Paqja dhe stabiliteti i rajonit varen nga Prishtina dhe Beogradi”, ka thënë Scott.

Në lidhje me vrasjen e Ivanoviqit, ai ka thënë se pret shkëmbim të informacioneve ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës.

“Nëse Serbia ka informacione që mund të kontribuojnë në hetime atëherë duhet dhënë. Në të njëjtën kohë, ne inkurajojmë Kosovën që të jetë e hapur dhe të ndajë informacion me autoritetet serbe sepse kjo është mënyra më e mirë për të zbuluar të vërtetën”, iu ka thënë Scott gazetarëve./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Ambasadori i SHBA-ve në Beograd: Paqja dhe stabiliteti i rajonit varen nga Shqiptarët dhe Serbët
Ambasadori i SHBA-ve në Beograd: Paqja dhe stabiliteti i rajonit varen nga Shqiptarët dhe Serbët
Scott: Paqja dhe stabiliteti i rajonit varen nga Kosova dhe Serbia
https://4.bp.blogspot.com/-hvELK7nLIjU/WmrZGb6MuEI/AAAAAAAAQRU/Qtyfo1JrjKwgj_aKUqnBx8DRA-woyLK2wCLcBGAs/s640/scott.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-hvELK7nLIjU/WmrZGb6MuEI/AAAAAAAAQRU/Qtyfo1JrjKwgj_aKUqnBx8DRA-woyLK2wCLcBGAs/s72-c/scott.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/ambasadori-i-shba-ve-ne-beograd-paqja.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/ambasadori-i-shba-ve-ne-beograd-paqja.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy