Beograd, hapet restoranti që u shërben vetëm njerëzve nga vendet që s’kanë njohur Kosovën(FOTO)

Pavle Korcagin është një restorant i vendosur në qendër të kryeqytetit të Serbisë, Beograd. Ky restorant shërben ushqime tradicionale serbe, por edhe të kuzhinave të shteteve botërore si Spanja, Angola, Iraku apo Maroku. Por, restoranti Pavle Korcagin ka vetëm një rregull: Të shërbejë ushqim vetëm për njerëzit që vijnë nga shtetet që nuk e kanë njohur pavarësinë e shtetit të Kosovës.

Në një intervistë për mediumin Vice News, pronari i këtij restoranti, Vojin Çuçic thotë se restorantin e ka të trashëguar nga babi i tij, i cili, kishte qenë një adhurues i Republikës Federale të Ish-Jugosllavisë, shkruan Insajderi.

la

Çuçic deklaron se të gjithë njerëzit në Serbi e mbështesin idenë e tyre, dhe se nuk kanë asgjë kundër restorantit. “Unë nuk e imagjinoj dot dikë që jeton në Serbi dhe ka diçka kundër restorantit tonë. Përveç disa organizatave joqeveritare, njerëzit janë mbështetës ndaj nesh – e kemi gjithmonë të mbushur lokalin” thotë Çuçic./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7901,Camëri,108,Editorial,1685,Ekonomi,413,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2353,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1767,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Beograd, hapet restoranti që u shërben vetëm njerëzve nga vendet që s’kanë njohur Kosovën(FOTO)
Beograd, hapet restoranti që u shërben vetëm njerëzve nga vendet që s’kanë njohur Kosovën(FOTO)
https://4.bp.blogspot.com/-6XhphnM2a3k/WmmlUC6uInI/AAAAAAAAQK8/7SzBxoWUU6IETCxo-DAc0rAwwSk18l_HACLcBGAs/s640/aha-730x440.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-6XhphnM2a3k/WmmlUC6uInI/AAAAAAAAQK8/7SzBxoWUU6IETCxo-DAc0rAwwSk18l_HACLcBGAs/s72-c/aha-730x440.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/beograd-hapet-restoranti-qe-u-sherben.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/beograd-hapet-restoranti-qe-u-sherben.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy