Boksieri shqiptar që nuk njeh rivalë, plas në tokë kundërshtarin dhe mahnit italianët

Ervis Bici është një djalosh shqiptar i cili ushtron profesionin e boksit në Itali ku është edhe kampion i këtij vendi në sportin tajlandez të “Muay Thai” të peshave 75 kg.

Pas 4 fitoreve radhazi, ditën e djeshme ai ka zhvilluar edhe ndeshjen e pestë, ku ashtu si duelet e kaluara, edhe kjo foli e gjitha për shqiptarin.

Bici ngriti kështu edhe njëherë tjetër lart famurin kuqezi.

Ervisi ka mahnitur publikun edhe në këtë ndeshje, madje nga mediat fqinje tani quhet “Mbret i Triestes”.

Suksesin e radhës ai ia ka dedikuar viktimave që hmbën jetën në përplasjen e një treni disa ditë më parë. Ky gjest ka prekur akoma më shumë italianët të cilët vazhdojnë t’i thurin elozhe këtij djali./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Boksieri shqiptar që nuk njeh rivalë, plas në tokë kundërshtarin dhe mahnit italianët
Boksieri shqiptar që nuk njeh rivalë, plas në tokë kundërshtarin dhe mahnit italianët
https://3.bp.blogspot.com/-giy6bWFRO7A/Wm3azJqylFI/AAAAAAAAQkE/qoRI0s4YA4UrO5ar9Sjg0rXIEDFt2vUGgCLcBGAs/s320/5-69-640x853.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-giy6bWFRO7A/Wm3azJqylFI/AAAAAAAAQkE/qoRI0s4YA4UrO5ar9Sjg0rXIEDFt2vUGgCLcBGAs/s72-c/5-69-640x853.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/boksieri-shqiptar-nuk-njer-rivale-plas.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/boksieri-shqiptar-nuk-njer-rivale-plas.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy