Bushati: Ligji i luftës, çështja çame dhe marrëveshja e detit, pjesë e negociatave me Greqinë

Ministri për Evrpën dhe punët e jashtme, Ditmir Bushati tregoi sot të gjitha çështjet që Shqipëria po negocion me palën greke. Bushati i ndau ato në 3 drejtime, paketa e luftës që përfshin edhe çështjen çame, çështjet e aktualitetit dhe sfidat e së ardhmes.

“Paketa e luftës është e qartë për secilin që përfshin pronat, çështjen çame, çështja e varrezave apo e vendprehjes së të rënëve, ushatarëve grekë gjatë luftës së dytë botrërore këtu e kështu me radhë. Së dyti, çështjet e aktualitetit, që kanë të bëjnë me të drejtat e pakicave kombëtare, në rastin konkret pakicës kombëtare greke, me të drejtat e shqiptarëve që jetojnë në Greqi, me çështjet konsullore, për të vazhduar me lejet e drejtimit të automjeteve, për të vazhduar me mbrojtjen dhe promovimin e të drejtave të shtetasve shqiptarë që jetojnë në Greqi dhe çështja e tretë apo çështjet me një vështrim nga e ardhmja, çështjet që kanë të bëjnë me zgjidhjen përfundimtare të regjimit kufitar”, tha Bushati në “Tonight Ilva Tare”./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9250,Camëri,117,Editorial,2030,Ekonomi,507,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1470,Iliridë,287,Kosovë,2683,Kulture,722,Luginë,61,Moti,2,Politik,1899,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,520,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Bushati: Ligji i luftës, çështja çame dhe marrëveshja e detit, pjesë e negociatave me Greqinë
Bushati: Ligji i luftës, çështja çame dhe marrëveshja e detit, pjesë e negociatave me Greqinë
Bushati: Ligji i luftës, çështja çame dhe marrëveshja e detit, pjesë e negociatave me Greqinë
https://1.bp.blogspot.com/-m5JJxbgPTI0/WlTq_52M69I/AAAAAAAAOhU/99059Vf7-EEuyXOPeoLL_aHLB_GTQe3awCLcBGAs/s640/ditmir-bushati-niko-kokozias-905x395.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-m5JJxbgPTI0/WlTq_52M69I/AAAAAAAAOhU/99059Vf7-EEuyXOPeoLL_aHLB_GTQe3awCLcBGAs/s72-c/ditmir-bushati-niko-kokozias-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/bushati-ligji-i-luftes-ceshtja-came-dhe.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/bushati-ligji-i-luftes-ceshtja-came-dhe.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy