“Daily Mail” artikull për shqiptarin që drejton “Shqipet”.Nga grabitës banke në këngëtar rrepi në Londër

Gazeta britanike “Daily Mail” ka zbuluar identitetin e shqiptarit që përmes një llogarie në Facebook publikon foto të shqiptarëve në kamionë të cilët zgjedhin të hyjnë ilegalisht në Britaninë e Madhe.

Ai është Fari Lleshi nga Kukësi dhe administron një faqnpage në Facebook të quajtur “Shqipet në Londër”. Faqja në fjalë numëron mbi 70 mijë fansa.

“Daily Mail” ka gërmuar edhe mbi të shkuarën e shqiptarit, i cili rezulton të jetë dënuar në vitin 2011 në Itali për grabitje banke. Pas përfundimit të dënimit të Italia ai hyri ilegalisht në Angli dhe punoi për një farë kohë në ndërtim. Por ajo që vihet në pah në artikull është pikërisht fakti se edhe i riu nga Kukësi ka zgjedhur të hyjë ilegalisht në Angli.

“Kam qëndruar 6 vite në burg në Trento, por i kam shlyer detyrimet e mia. Dua ti harroj ato gabime. Pasi përfundova dënimin në Itali erdha në Angli si shumë shqiptarë. Autoritetet nuk e dinë që unë jam në Angli ilegalisht si shumë emigrantë të tjerë” ka thënë 29-vjeçari Lleshi në intervistën për “Daily Mail”

Por tani, duket se shqiptari ka zgjedhur tjetër rrugë. Lleshi thotë ndër të tjera se i pëlqen muzika e se ka publikuar edhe këngë në Youtube duke përdorur emrin Baba Lllesh dhe 2Gunz.

Ai aktualisht ndodhet në Britani me dokumente të parregullta dhe thotë se bën punë të ndershme. Në faqen e tij publikon shpesh foto të shqiptarëve që tentojnë të hynë në Angli, dokumente të falsifikuara dhe të numra telefoni personash të përfshirë në trafikun e njerëzve drejt Anglisë./ZgjohuShqiptar.info


KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7949,Camëri,108,Editorial,1705,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1284,Iliridë,251,Kosovë,2367,Kulture,628,Luginë,49,Moti,2,Politik,1774,Reportazh,155,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,495,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: “Daily Mail” artikull për shqiptarin që drejton “Shqipet”.Nga grabitës banke në këngëtar rrepi në Londër
“Daily Mail” artikull për shqiptarin që drejton “Shqipet”.Nga grabitës banke në këngëtar rrepi në Londër
LONDËR/Nga grabitës banke në këngëtar rrepi/ “Daily Mail” artikull për shqiptarin që drejton “Shqipet”
https://3.bp.blogspot.com/-kSj7mpCDo6w/WkzLBN35USI/AAAAAAAAN1A/H0f-JmwbLm8Lbo-1Ecc2EN6ksyuFiQblACLcBGAs/s640/47AEF74500000578-5226645-Facebook_page_Albanians_in_London_includes_a_series_of_brazen_ph-a-17_1514827511295.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-kSj7mpCDo6w/WkzLBN35USI/AAAAAAAAN1A/H0f-JmwbLm8Lbo-1Ecc2EN6ksyuFiQblACLcBGAs/s72-c/47AEF74500000578-5226645-Facebook_page_Albanians_in_London_includes_a_series_of_brazen_ph-a-17_1514827511295.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/daily-mail-artikull-per-shqiptarin-qe.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/daily-mail-artikull-per-shqiptarin-qe.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy