Daily Mail: Shqiptari nga grabitës banke në Itali, këngëtar rrepi në Londër (VIDEO)

Gazeta britanike Daily Mail ka zbuluar se kush është personi që përmes një llogarie në Facebook publikon foto të shqiptarëve në kamionë të cilët hynë ilegalisht në Britaninë e Madhe.

Ai është Fari Lleshi me origjinë nga Kukësi i dënuar më parë në Itali në vitin 2011 për grabitje banke. Pas përfundimit të dënimit të Italia ai hyri ilegalisht në Angli dhe punoi për një farë kohë në ndërtim.

Lleshi ka ndërtuar një faqe në Facebook e quajtur Shqiptarët në Londër e cila ndiqet nga 70.000 por Daily Mail thekson se kjo faqe është në duart e një personi me të shkuar kriminale i cili jeton ilegalisht në Angli.

Në këtë faqe publikohen foto të shqiptarëve që tentojnë të hynë në Angli, dokumente të falsifikuara dhe të numra telefoni personash të përfshirë në trafikun e njerëzve drejt vendit ishull.

Daily Mail ka zhvilluar një intervistë me 29 vjeçarin Fari Llleshi i cili u arrestua në Trento si pjesë e një grupi që vodhi një bankë. “Pasi përfundova dënimin në Itali erdha në Angli si shumë shqiptarë. Autoritetet nuk e dinë që unë jam në Angli ilegalisht si shumë emigrantë të tjerë” ka thënë Lleshi.

Tani Fari Lleshi I ka hyrë rrugës së muzikës duke publikuar këngët në Youtube duke përdorur emrin Baba Lllesh dhe 2Gunz.

Në një video postuar në Facebook natën e Kishtlindjeve Fari Lleshi thotë se ai u gjëmua nga policia por mundi ti shmangej dhe ti shpëtonte arrestimit.

baballesh
(Artikulli i publikuar sot në gazetën Daily Mail)

fahri lleshi
(Fari Leshi i njohur si Baballesh)

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7989,Camëri,109,Editorial,1717,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1294,Iliridë,251,Kosovë,2379,Kulture,629,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,156,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,498,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Daily Mail: Shqiptari nga grabitës banke në Itali, këngëtar rrepi në Londër (VIDEO)
Daily Mail: Shqiptari nga grabitës banke në Itali, këngëtar rrepi në Londër (VIDEO)
https://1.bp.blogspot.com/-NSDNO0FLwpw/WkuPZWPqQ0I/AAAAAAAANvo/SyzZEDos13oYqoCXeJqU4bFI5h62ASJAACLcBGAs/s640/318624.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-NSDNO0FLwpw/WkuPZWPqQ0I/AAAAAAAANvo/SyzZEDos13oYqoCXeJqU4bFI5h62ASJAACLcBGAs/s72-c/318624.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/daily-mail-shqiptari-nga-grabites-banke.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/daily-mail-shqiptari-nga-grabites-banke.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy