Deklarata e Kotzias për “12 milje det”, Bushati: Dakordësi vetëm për “vijat e kuqe”

Ministri i Jashtëm shqiptar, Ditmir Bushati thotë se me palën greke është rënë dakord vetëm për vijat e kuqe ku do të ecin negociatat, të përcaktuar nga e drejta ndërkombëtare dhe vendimi i Gjykatës Kushtetuese shqiptare.

Në një intervistë dhënë për emisionin “Opinion”, e cila u transmetua mbrëmjen e djeshme në orën 22:00, tn Tv Klan, Bushati tha se marrëveshja do të finalizohet nga ekspertët, duke premtuar se ajo do të jetë më e mirë se e vitit 2009.

“Unë po ju them edhe një herë tjetër qartë dhe shkoqur, ne kemi diskutuar në parim për linjat e kuqe, përmes të cilave dhe përtej të cilave ne nuk dalim dot. Po ju them që marrëveshja do të jetë disa herë më e favorshme se marrëveshja që është arritur në 2009. Do të ulen ekspertët në tavolinë, sepse ekspertët nuk janë ulur në tavolinë dhe do të finalizojnë marrëveshjen”, tha Bushati./klantv//ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9266,Camëri,117,Editorial,2032,Ekonomi,507,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1470,Iliridë,288,Kosovë,2690,Kulture,722,Luginë,61,Moti,2,Politik,1899,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,520,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Deklarata e Kotzias për “12 milje det”, Bushati: Dakordësi vetëm për “vijat e kuqe”
Deklarata e Kotzias për “12 milje det”, Bushati: Dakordësi vetëm për “vijat e kuqe”
Deklarata e Kotzias për “12 milje det”, Bushati: Dakordësi vetëm për “vijat e kuqe”
https://2.bp.blogspot.com/-8wsxtCiy8T8/WnGZoBZHScI/AAAAAAAAQ3I/4zojMzEyJM83d4RyqfcCiErzmTej_n5GwCLcBGAs/s640/kotzias-bushati.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-8wsxtCiy8T8/WnGZoBZHScI/AAAAAAAAQ3I/4zojMzEyJM83d4RyqfcCiErzmTej_n5GwCLcBGAs/s72-c/kotzias-bushati.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/deklarata-e-kotzias-per-12-milje-det.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/deklarata-e-kotzias-per-12-milje-det.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy