“Do t’ju sjellim ushtrinë deri në Himarë!” Ish-ministri grek kërcënon hapur Shqipërinë (VIDEO)

Ndërkohë që qeveria shqiptare do të nderojë ushtarët e rënë grek, duke u ndërtuar varret edhe pse erdhën si pushtues, zhvillime tronditëse vinë nga shtetit helen.

Dje në tubimin në Selanik për emrin Maqedonia, ish-ministri i mbrojtjes dhe ish-shef shtabi i ushtrisë greke, gjenerali Frangos Frangulis ka lëshuar një paralajmërim të bujshëm ndaj popullit shqiptar.

Ish-gjenerali grek ka kërcënuar vendin tonë me futjen e ushtrisë greke deri në Himarë.

Në një fjalim të ashpër dhe të padëgjuar më parë, Frangulis ka paralajmëruar Kryeministrin Edi Rama se asnjëherë s’do mundë të shkatërrojë “greqizimin” e Himarës.

Por ndërkohë Bushati u hidhte sy popullit se kishte arritur një sërë marrëveshjesh me Kotzias, gjatë vizitës 3 ditore të ministrit grek në qytetin e Korcës.

Nga ana tjetër, qeveria shqiptare ka nisur ditë e sotme, në Dragot të Tepelenës gërmimet për gjetjen dhe identifikimin e eshtrave të ushtarëve grekë të rënë gjatë Luftës së Dytë Botërore në luftë me ushtrinë italiane.

Vendimi për këto gërmime u mor nga qeveria “Rama” në mesin e dhjetorit të vitit të kaluar, një vendimi kundërshtuar nga shumë historianë, politikanë dhe qytetarë.

Por populli grek duket se e ka marrë për “dobësi” këtë vendim të kryeministrit Rama, dhe ka ashpërsuar tonet ndaj popullit shqiptar.

Ndërkohë deklarata e ish-gjeneralit grek ka tërhequr edhe vëmendjen e historianit Arben Llallës, i cili ka shpërndarë në Facebook videon e tubimit.

Ai ka përkthyer një ekstrakt të saj, duke shkruar se:

Dje në tubimin në Selanik për emrin Maqedonia, ish-ministri i mbrojtjes dhe ish-shef shtabi i ushtrisë greke, gjenerali Frangos Frangulis kërcënojë Shqipërisë me futjen e ushtrisë greke deri në Himarë duke kërcënuar kryeministrin Rama se s’do të mundi asnjëherë të shkatërrojë greqizimin e Himarës.

Në të njëjtën kohë Bushati trokiste gotat e coca colës me Kotzias. Ndiqeni vidion në min 1.00 e në vazhdim.”/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9251,Camëri,117,Editorial,2030,Ekonomi,507,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1470,Iliridë,287,Kosovë,2683,Kulture,722,Luginë,61,Moti,2,Politik,1899,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,520,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: “Do t’ju sjellim ushtrinë deri në Himarë!” Ish-ministri grek kërcënon hapur Shqipërinë (VIDEO)
“Do t’ju sjellim ushtrinë deri në Himarë!” Ish-ministri grek kërcënon hapur Shqipërinë (VIDEO)
“Do t’ju sjellim ushtrinë deri në Himarë!” Ish-ministri grek kërcënon hapur Shqipërinë (VIDEO)
https://2.bp.blogspot.com/-hDY1Gd09JXs/WmYofFc9K7I/AAAAAAAAP1Y/qTjbC4NT8LEhPNxIsio0dkgsqkWpHuLigCLcBGAs/s640/main__1125037.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-hDY1Gd09JXs/WmYofFc9K7I/AAAAAAAAP1Y/qTjbC4NT8LEhPNxIsio0dkgsqkWpHuLigCLcBGAs/s72-c/main__1125037.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/do-tju-sjellim-ushtrine-deri-ne-himare_22.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/do-tju-sjellim-ushtrine-deri-ne-himare_22.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy