Dogana italiane vazhdon luftën kundra rakisë e pastërmasë shqiptare

Duke filluar nga 10-ditëshi i fundit i dhjetorit dhe deri më sot doganat e porteve të Barit dhe Ankonës kanë bërë namin duke sekuestruar produkte ushqimore, të kapura në bagazhet e udhëtarëve shqiptarë. Rasti më i fundit është ai i doganës së Ankonës. Doganierët ndaluan për kontroll një fugon me targa angleze të sapozbritur nga trageti i Linjës Durrës-Ankona.

Në fugonin me destinacion Anglinë doganierët sekuestruan 500 Kg. pastërma, 350 Kg. salcice, sallam, proshutë, vishle, djathë etj. si edhe 240 litra raki të bërë vetë të ambalazhuar në shishe e bidona. Produktet e mishit u sekuestruan, se nuk kishin etiketat sipas rregullave të Komunitetit Europian dhe kështu mund të rrezikonin shëndetin dhe jetën e konsumatorvë europinë, ndonëse destinacioni i mallit ishte Anglia, një vend tashmë jo anëtar i BE-së.

Rakia u sekuestrua me sebepin e mallit kontrabandë, që paguan aksizë, kur faktikisht rakija ishte tranzit nëpër territorin e BE-së (Italisë) drejt një vendi jo komunitar si Anglia e Brexit-it. Dy shoqëruesit shqiptar e kosovar të furgonit u paditën penalisht për këtë “kontrabandë” rakie BMV, sallami e pastërmaje! /ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7985,Camëri,108,Editorial,1717,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1290,Iliridë,251,Kosovë,2379,Kulture,629,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,156,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,498,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Dogana italiane vazhdon luftën kundra rakisë e pastërmasë shqiptare
Dogana italiane vazhdon luftën kundra rakisë e pastërmasë shqiptare
Dogana italiane vazhdon luftën kundra rakisë e pastërmasë shqiptare
https://1.bp.blogspot.com/-w2nIxfcfOTs/WmBmaciUbEI/AAAAAAAAPUk/muNgsFsjP-w0DAL8n4OAbN7oAueMMWqHwCLcBGAs/s640/ankona-djath-720x502.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-w2nIxfcfOTs/WmBmaciUbEI/AAAAAAAAPUk/muNgsFsjP-w0DAL8n4OAbN7oAueMMWqHwCLcBGAs/s72-c/ankona-djath-720x502.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/dogana-italiane-vazhdon-luften-kundra.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/dogana-italiane-vazhdon-luften-kundra.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy