Dokumenti zyrtar i Vatikanit: Nëna Terezë e lindur në Shkup të Shqipërisë (FOTO)

Në dokumentet e sotme të shenjtërimit të Nënë Terezës është shkruar vendlindja Shkup, Shqipëri.Këto dokumente janë zyrtare të shpërndara nga Vatikani, ndërsa e njejta ka figuruar edhe në dokumentin zyrtar me të cilin Nëna Terezë u shëndërrua në Shën Tereza, pas shenjtërimit të saj.

Kjo ka nxitur reagime dhe debate në Shkup, duke theksuar se ky akt i Vatikanit është skandal dhe duhet të përmirësohet. Por reagimet kanë pasuar vetëm në rrjete sociale dhe disa media./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Dokumenti zyrtar i Vatikanit: Nëna Terezë e lindur në Shkup të Shqipërisë (FOTO)
Dokumenti zyrtar i Vatikanit: Nëna Terezë e lindur në Shkup të Shqipërisë (FOTO)
https://2.bp.blogspot.com/-CUDRC7Vt5Nk/Wkz1jU42ymI/AAAAAAAAN2c/XD2_vU8i4ssmeHLZLWuZESEyHzl_vepHgCLcBGAs/s640/nenaz.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-CUDRC7Vt5Nk/Wkz1jU42ymI/AAAAAAAAN2c/XD2_vU8i4ssmeHLZLWuZESEyHzl_vepHgCLcBGAs/s72-c/nenaz.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/dokumenti-zyrtar-i-vatikanit-nena.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/dokumenti-zyrtar-i-vatikanit-nena.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy