Dopingu këtë herë favorizon Shqipërinë, Erkand Qerimaj merr medaljen e bronzi

Erkand Qerimaj nuk do të dalë pa medalje në Botërorin e Anheimit pavarësisht se peshngritësi u rendit në vendin e 4 në shkëputje dhe vendin e 9 në shtytje, ne peshën deri në 77 kg.

Sportisti shqiptar që e mbylli në dygarësh në vendin e gjashtë, ka arritur të fitojë medaljen e bronzit pasi një nga sportistët është kapur me doping.

Ekzaktësisht në stilin e shkëputjes, peshëngritësi i vendit të tretë ka rezultuar me doping, dhe si rrjedhojë medalja i takon Erkand Qerimjat.

Kujtojmë se pak ditë më parë për shkak se rezultoi pozitive, peshëngritëses shqiptare Romela Begaj i janë pezulluar medaljet e fituara në këtë Botëror. Sportistja u shpall kampione bote në stilin e shkëputjes ndërsa në gygarësh/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7990,Camëri,109,Editorial,1717,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1294,Iliridë,251,Kosovë,2379,Kulture,630,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,157,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,499,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Dopingu këtë herë favorizon Shqipërinë, Erkand Qerimaj merr medaljen e bronzi
Dopingu këtë herë favorizon Shqipërinë, Erkand Qerimaj merr medaljen e bronzi
Dopingu këtë herë favorizon Shqipërinë, Erkand Qerimaj merr medaljen e bronzi
https://2.bp.blogspot.com/-SQGpwsp_740/WmdxoKOF3HI/AAAAAAAAP_4/4bCHKl3ZVEo4xgVtor1VWT0l58bgI7_qgCLcBGAs/s640/346177_TS_02-12-17_1914501558_.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-SQGpwsp_740/WmdxoKOF3HI/AAAAAAAAP_4/4bCHKl3ZVEo4xgVtor1VWT0l58bgI7_qgCLcBGAs/s72-c/346177_TS_02-12-17_1914501558_.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/dopingu-kete-here-favorizon-shqiperine.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/dopingu-kete-here-favorizon-shqiperine.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy