Drejtori i CIA-s: Dikur ne kishim armik Jugosllavinë

Drejtori i CIA Mike Pompeo ka thënë se librat e historisë amerikane pasqyrojnë veprimet e Amerikës ndërmarrë “kundër kërcënimit nga Jugosllavia.”

Duke folur në një panel të organizuar nga Instituti Amerikan i Sipërmarrjes, drejtori i CIA-s, Mike Pompeo, i cili është paraqitur publikisht si personi që ka besimin maksimal të presidentit të SHBA, Donald Trump, përmendi ish-shtetin e Jugosllavisë si një shembull i kërcënimeve që vijnë nga shtetet kombëtare.

“Në librat tuaj të historisë, do të lexoni se cilat shtete kombe ishin kërcënime ndaj Amerikës, do të lexoni se çfarë po bën Amerika kundër kërcënimeve që vinin nga Jugosllavia dhe shtete të tjera kombëtare”, tha drejtori i CIA, duke iu drejtuar audiencës dhe vazhdoi më tej “se kërcënimet e sotme janë të ndryshme, janë këto grupe si Hezbollahu dhe Al-Kaida, apo kërcënime ndaj sistemeve tona të informacionit nga grupe si WikiLeaks”, tha Pompeo.

Drejtori i CIA shtoi se këto “grupe dhe organizata” nuk kanë flamuj në Kombet e Bashkuara, por gjithashtu paraqesin një kërcënim real për Shtetet e Bashkuara.(TemA TV)/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9253,Camëri,117,Editorial,2031,Ekonomi,507,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1470,Iliridë,287,Kosovë,2684,Kulture,722,Luginë,61,Moti,2,Politik,1899,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,520,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Drejtori i CIA-s: Dikur ne kishim armik Jugosllavinë
Drejtori i CIA-s: Dikur ne kishim armik Jugosllavinë
Drejtori i CIA-s: Dikur ne kishim armik Jugosllavinë
https://4.bp.blogspot.com/-oXy_ABf3sAg/WmteeOLDKrI/AAAAAAAAQX8/LEWC-L_air0Jb9ufl3vh5NXgt10jt3mVQCLcBGAs/s640/cia_1516754425-6604328.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-oXy_ABf3sAg/WmteeOLDKrI/AAAAAAAAQX8/LEWC-L_air0Jb9ufl3vh5NXgt10jt3mVQCLcBGAs/s72-c/cia_1516754425-6604328.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/drejtori-i-cia-s-dikur-ne-kishim-armik.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/drejtori-i-cia-s-dikur-ne-kishim-armik.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy