Dy “shqiponjat” e valles shqiptare marrin dekoratën ‘Nderi i Kombit’

Dy valltarët e Ansamblit Kombëtar të Këngëve dhe Valleve, Rexhep Çeliku dhe Liljana Cingu janë vlerësuar me dekoratën ‘Nderi i Kombit’.

Çeliku dhe Cingu e kanë cilësuar dekorimin si një vlerësim për të gjithë trupën.

“Është një gjë shumë e vlefshme, jo vetëm për mua, por për të gjithë kolektivin që kemi punuar”, u shpreh Çeliku.

Presidenti Meta i cili u dorëzoi dekoratat i cilësoi si dy artistë të jashtëzakonshëm.


“Dua të falënderoj dy artistët tanë të jashtëzakonshëm, e lartësojnë këtë dekoratë. Dua t’i kujtoj ansamblit që ka mjaft punë këtë vit të ‘Skënderbeut’ si brenda dhe jashtë vendit”, tha kreu i shtetit.

Rexhep Çeliku dhe Liljana Cingu, janë dy valltarë të njohur të Ansamblit Kombëtar të Këngëve dhe Valleve Popullore.

Dita/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9280,Camëri,119,Editorial,2037,Ekonomi,507,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1475,Iliridë,289,Kosovë,2694,Kulture,723,Luginë,62,Moti,2,Politik,1899,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,520,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Dy “shqiponjat” e valles shqiptare marrin dekoratën ‘Nderi i Kombit’
Dy “shqiponjat” e valles shqiptare marrin dekoratën ‘Nderi i Kombit’
Dy “shqiponjat” e valles shqiptare marrin dekoratën ‘Nderi i Kombit’
https://1.bp.blogspot.com/-EWv8-lv2CtM/WlRrCRMZCnI/AAAAAAAAOfE/B1Y8nTX7XeU-Aqdv9NTTTWaT4CpJRS81QCLcBGAs/s640/26195130_10215380869064674_644710899_o-728x430-905x395.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-EWv8-lv2CtM/WlRrCRMZCnI/AAAAAAAAOfE/B1Y8nTX7XeU-Aqdv9NTTTWaT4CpJRS81QCLcBGAs/s72-c/26195130_10215380869064674_644710899_o-728x430-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/dy-shqiponjat-e-valles-shqiptare-marrin.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/dy-shqiponjat-e-valles-shqiptare-marrin.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy