E rrallë, të rinjtë e Beogradit dalin në mbrojtje: Shqiptarët dhe kroatët nuk janë të huaj këtu

Pasi tifozët e klubit të basketbollit “Cërvene Zvezda” të Beogradit fyen rëndë lojtarin e klubit të tyre Alen Omic, dje ka ardhur edhe përgjigja e qytetarëve të Beogradit të cilët u distancuan nga sjelljet fashiste të tifo-grupit të famshëm “Delije”.

Kujtojmë se gjatë ndeshjes në kuadër të Euroligës në mes të klubit serb dhe Olympiakosit grek, grupi i tifozëve serbë vazhdimisht ofendoi basketbollistin slloven të lindur në Tuzla të Bosnjës, ndërsa në tribunë shpalosën parullën “Shqiptarët, kroatët, primitivët, nuk janë vëllezërit e mi”, raporton portali boshnjak, “Klix”.

Omiq, i cili para shkuarjes në klubin e Beogradit, kishte thënë se e do klubin dhe tifozët e tij dhe shpresonte se s’do të kishte probleme për shkak të nacionalitetit të tij, pas ndeshjes së të premtes tha se “nuk e kishte parë parullën dhe as e kishte vënë re se çfarë kishin thënë njerëzit”.

Ndaj dje, një grup prej 16 të rinjsh e të rejash i kanë dërguar një mesazh mbështetjeje Omiqit, por edhe të gjithë atyre që dëshirojnë të vizitojnë kryeqytetin e Serbisë.

Ata, të mbledhur në “Sheshin e Republikës” në Beograd, nxorën parullën tjetër, në të cilën shkruanin:“Kroatët, boshnjakët, shqiptarët në këtë qytet nuk janë të huaj”./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7933,Camëri,108,Editorial,1700,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1280,Iliridë,251,Kosovë,2363,Kulture,628,Luginë,49,Moti,2,Politik,1772,Reportazh,154,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,494,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: E rrallë, të rinjtë e Beogradit dalin në mbrojtje: Shqiptarët dhe kroatët nuk janë të huaj këtu
E rrallë, të rinjtë e Beogradit dalin në mbrojtje: Shqiptarët dhe kroatët nuk janë të huaj këtu
https://1.bp.blogspot.com/-k9ZJhPS5Vzc/Wm3rF1d7K2I/AAAAAAAAQko/6lBVjhwWAy4hO1uv-aua1euCfhidNeKHQCLcBGAs/s640/auto_1-1922-750x4251517125661.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-k9ZJhPS5Vzc/Wm3rF1d7K2I/AAAAAAAAQko/6lBVjhwWAy4hO1uv-aua1euCfhidNeKHQCLcBGAs/s72-c/auto_1-1922-750x4251517125661.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/e-rralle-te-rinjte-e-beogradit-dalin-ne.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/e-rralle-te-rinjte-e-beogradit-dalin-ne.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy