FOTO: Me “makinën e komunizmit” nisen nga Anglia drejt Shqipërisë (VIDEO)

Është kjo sfida e dy të djemve, njëri shqiptar e tjetri anglez, të cilët kanë zgjedhur që të përshkruajnë distancën më të gjatë të bërë me një automjet tip Zil 157 që i përket kohës së komunizmit.

Gent Jakupi dhe Rob Gerrish u nisën 2 ditë më parë (5 Janar) nga Bristol i Anglisë dhe destinacion të fundit kanë kryeqytetin shqiptar, Tiranën.

Dy miqtë synojnë që duke përshkruar këtë distancë të largët, me një mjet të vitit 1947, të bëhen pjesë e librit të rekordeve Guinness.

Përgjatë rrugës së tyre, ata tregojnë se udhëtojnë me shpejtësi maksimale 60 kilometra në orë, ndërsa në malore me 20 kilometra në orë.

Megjithatë, ata duket se po e shijojnë në maksimum këtë aventurë, e kjo mund të dallohet fare lehtë edhe në këtë video.

Plot kureshtje janë parë edhe nga kalimtarët të cilët kanë dalë në rrugë duke u bërë fotografi. Djemtë përllogarisin që i gjithë udhëtimi të zgjasë rreth 5 ditë/ZgjohuShqiptar.info
KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7975,Camëri,108,Editorial,1712,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1289,Iliridë,251,Kosovë,2377,Kulture,629,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,156,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,498,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: FOTO: Me “makinën e komunizmit” nisen nga Anglia drejt Shqipërisë (VIDEO)
FOTO: Me “makinën e komunizmit” nisen nga Anglia drejt Shqipërisë (VIDEO)
FOTO: Me “makinën e komunizmit” nisen nga Anglia drejt Shqipërisë (VIDEO)
https://4.bp.blogspot.com/-eA5yslQ_Yhw/WlNXvm22AoI/AAAAAAAAOcs/Syx70g67uHoEwaXHLvEzIa0teJx6w0iwQCLcBGAs/s640/2-5-1-681x511-905x395.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-eA5yslQ_Yhw/WlNXvm22AoI/AAAAAAAAOcs/Syx70g67uHoEwaXHLvEzIa0teJx6w0iwQCLcBGAs/s72-c/2-5-1-681x511-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/foto-me-makinen-e-komunizmit-nisen-nga_8.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/foto-me-makinen-e-komunizmit-nisen-nga_8.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy