FOTO: Super spektakël i flamingove në parkun e Karavastasë

Laguna e Karavastasë është laguna më e madhe në Shqipëri dhe më e bukura në detin Adriatik.

Ndahet prej detit nga pylli me pisha i Divjakës dhe është deklaruar Park Kombëtar i mbrojtur nga Konventa e Ramsarit.

Kjo zonë është edhe vendqëndrimi edhe për zogj të rrallë, siç është pelikani kaçurrel, por edhe flamingo.

Ardian Koçi, Drejtori i ADZM-së në Qarkun e Fierit ka publikuar disa foto nga laguna ku shfaqen flamingot duke dhuruar një spektakël të vërtet teksa lundrojnë mbi ujë apo kur fluturojnë në tufë./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7887,Camëri,108,Editorial,1679,Ekonomi,411,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2347,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1761,Reportazh,152,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,492,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: FOTO: Super spektakël i flamingove në parkun e Karavastasë
FOTO: Super spektakël i flamingove në parkun e Karavastasë
https://1.bp.blogspot.com/-1k9b2s2pJVA/WlJL8pGf3EI/AAAAAAAAOWE/yaM_7zIZ62kgtRb21boj49p9SlYcphmRgCLcBGAs/s640/26168017_10208523146595427_8785757152811487700_n-905x395.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-1k9b2s2pJVA/WlJL8pGf3EI/AAAAAAAAOWE/yaM_7zIZ62kgtRb21boj49p9SlYcphmRgCLcBGAs/s72-c/26168017_10208523146595427_8785757152811487700_n-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/foto-super-spektakel-i-flamingove-ne.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/foto-super-spektakel-i-flamingove-ne.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy