Fshati shqiptar, perla e braktisur e Ballkanit. Shikoni këtë bukuri të rrallë

Shqipëria duket se është një perlë që nuk është pazbuluar as nga vetë populli i saj.

Për ta vërtetuar këtë mjafton të bëni në një vizitë në shumë fshatra të braktisur, të cilët duket se janë harruar së bashku me pasurinë e jashtëzakonshme historike që përfaqësojnë.

Megjithatë herë pas herë duhet ndonjë i “huaj” që të na “kujtojë” për thesaret e jashtëzakonshme që fsheh vendi ynë.

Observatori i Ballkanit ka publikuar së fundmi një foto-reportazh interesant nga Ivo Denchev.

Fotografi ka vizituar zonën e Pukës në Shqipëri dhe ka mbetur i mahnitur nga bukuritë mbresëlënëse.

Fshatrat në Shqipëri vazhdojnë të jenë akoma shumë të varfra dhe me pak banorë., pasi shumica e njerëzve janë dyndur në qytete me shpresën e një jete më të mirë.

Megjithatë ka edhe nga ata që nuk pranojnë të “shkulen” nga rrënjët e tyre, me shpresën se turizmi do sjellë më shumë të ardhura./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7893,Camëri,108,Editorial,1681,Ekonomi,412,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2349,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1765,Reportazh,152,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,492,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Fshati shqiptar, perla e braktisur e Ballkanit. Shikoni këtë bukuri të rrallë
Fshati shqiptar, perla e braktisur e Ballkanit. Shikoni këtë bukuri të rrallë
Fshati shqiptar, perla e braktisur e Ballkanit. Shikoni këtë bukuri të rrallë
https://1.bp.blogspot.com/-hyNaxFsGubM/Wld6Kk5xUvI/AAAAAAAAOvw/j7PGhBG-jWAcrw5bJsW0KJTCG5l1CVfnwCLcBGAs/s640/auto_fshati131515608372-1.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-hyNaxFsGubM/Wld6Kk5xUvI/AAAAAAAAOvw/j7PGhBG-jWAcrw5bJsW0KJTCG5l1CVfnwCLcBGAs/s72-c/auto_fshati131515608372-1.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/fshati-shqiptar-perla-e-braktisur-e.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/fshati-shqiptar-perla-e-braktisur-e.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy