Gazeta greke boton hartën për ndarjen e Maqedonisë

Gazeta greke e së dielës “Eleftheri ORA”, e cila është e afërt me Kishën Ortodokse të Greqisë dhe me partitë e djathta ekstremiste, ka botuar hartën e ndarjes së Maqedonisë midis Shqipërisë, Greqisë, Serbisë dhe Bullgarisë. Ajo që bie në sy është se pjesën më të madhe kjo gazetë shkruan se i takon Greqisë, ndërsa shqiptarëve një pjesë të vogël. Botimi një harte të tillë të shoqëruar me idenë për ndarjen e Maqedonisë në prag të misedimeve greko-sllavomaqedonase për zgjidhen e emrit, anëtarësimin në NATO dhe takimit të shumpritur të Zaevi-Tsipras është një provokim i rëndë për paqen në Ballkan. Shpresojmë se kjo është një shaka apo lajthitje si pasojë e të ftohtit dhe ekonomisë së rënduar të Greqisë. (Arben Llalla)/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,8008,Camëri,109,Editorial,1724,Ekonomi,424,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1295,Iliridë,251,Kosovë,2382,Kulture,632,Luginë,49,Moti,2,Politik,1780,Reportazh,157,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,494,Video,499,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Gazeta greke boton hartën për ndarjen e Maqedonisë
Gazeta greke boton hartën për ndarjen e Maqedonisë
Gazeta greke boton hartën për ndarjen e Maqedonisë
https://4.bp.blogspot.com/-iVHfHZQg2yY/WmS_wThcC6I/AAAAAAAAPs8/eAHBsZM4di8Cad9iouyoe47Le0KehxDVgCLcBGAs/s640/eleftheriorakyriakis-1.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-iVHfHZQg2yY/WmS_wThcC6I/AAAAAAAAPs8/eAHBsZM4di8Cad9iouyoe47Le0KehxDVgCLcBGAs/s72-c/eleftheriorakyriakis-1.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/gazeta-greke-boton-harten-per-ndarjen-e.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/gazeta-greke-boton-harten-per-ndarjen-e.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy