Gazeta Irlandeze rendit Shqipërinë si destinacionin e 2 për t'u vizituar

Një nga gazetat më prestigjioze irlaneze, Gazeta “Irish Times” i ka kushtuar një artikull vendeve më të bukura për tu vizituar në 2018 “The best places to travel in 2018”. Mes tyre është e renditur edhe Shqipëria e cila konsiderohet si vendi i dytë që duhet të vizitohet nga turistët në këtë vit.

“Nuk është vendi i parë që një familje mund të mendojë, e as e lehtë për të arritur - do të duhej të udhëtonit përmes Mançesterit - por ka faktor të ri dhe është shumë më i lirë se Italia ose Kroacia. Plazhet janë të bukura, fshatrat e origjinal.

Në shkrimin e gazetës, sugjerohet të vizitohet qyteti mesjetar i Krujës, rrënojat e Apollonisë dhe Beratin, të cilat janë pasuri të mbrojtura nga Unesco për ish kishat bizantine dhe arkitekturën osmane. Transporti me makina është më pak se 10 euro në ditë dhe restorantet e akomodimet janë po aq të lira. Dhe dielli do të shkëlqejë mbi ju”, shkruan gazeta irlandeze për bukuritë e vendit tonë.

Më poshtë renditen edhe vende të tjera për tu vizituar siç janë Turqia, Italia, Franca e të tjerë, por Shqipëria i ka lënë mbrapa duke u renditur e dyta në listën e gazetës “Irish Times”./shqiptarja.com/ZgjohuShqiptar.info

postimi
(Artikulli për Shqipërinë)

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9266,Camëri,117,Editorial,2032,Ekonomi,507,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1470,Iliridë,288,Kosovë,2690,Kulture,722,Luginë,61,Moti,2,Politik,1899,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,520,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Gazeta Irlandeze rendit Shqipërinë si destinacionin e 2 për t'u vizituar
Gazeta Irlandeze rendit Shqipërinë si destinacionin e 2 për t'u vizituar
https://3.bp.blogspot.com/-ILgKIP4PPFk/WmxF0-yHTgI/AAAAAAAAQbU/4aFkgnHCF9os1esK-71fvLTYdzSvjwJDACLcBGAs/s640/322003_m.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-ILgKIP4PPFk/WmxF0-yHTgI/AAAAAAAAQbU/4aFkgnHCF9os1esK-71fvLTYdzSvjwJDACLcBGAs/s72-c/322003_m.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/gazeta-irlandeze-rendit-shqiperine-si.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/gazeta-irlandeze-rendit-shqiperine-si.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy