Gjiknuri: Përveç Vlorës, pritet të ndërtohet edhe një aeroport turistik në Sarandë

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri tha se aeroporti i Vlorës nuk do të jetë i vetmi, teksa ka edhe të tjerë që janë në studim, si ai i Kukësit, apo aeroporti turistik i Sarandës.

“Po punohet intensivisht dhe për krijimin e akseseve të tjera, si të aeroportit të Kukësit, por njëkohësisht dhe studimin e fizibilitetit për aeroportin e Sarandës, një aeroport turistik që do i shërbejë pjesës së jugut të vendit dhe Sarandës, një zonë që ka intensitet të lartë turizmi. Ajo çka e kemi thënë po e bëjmë realitet dhe kemi të bëjmë me një Rilindje të vërtetë të gjithë infrastrukturës së udhëtimit ajror për Shqipërinë”, tha Gjiknuri./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,8008,Camëri,109,Editorial,1724,Ekonomi,424,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1295,Iliridë,251,Kosovë,2382,Kulture,632,Luginë,49,Moti,2,Politik,1780,Reportazh,157,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,494,Video,499,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Gjiknuri: Përveç Vlorës, pritet të ndërtohet edhe një aeroport turistik në Sarandë
Gjiknuri: Përveç Vlorës, pritet të ndërtohet edhe një aeroport turistik në Sarandë
Lajmet e mira vazhdojnë: Përveç Vlorës, pritet të ndërtohet edhe një aeroport turistik në Sarandë
https://1.bp.blogspot.com/-1bpE1mF2KUA/WmmgiNzWmTI/AAAAAAAAQKk/Nli4shP9CjkRmUBOAs6bCXNjT5dQBHlhwCLcBGAs/s640/aeroporti_i_vlores.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-1bpE1mF2KUA/WmmgiNzWmTI/AAAAAAAAQKk/Nli4shP9CjkRmUBOAs6bCXNjT5dQBHlhwCLcBGAs/s72-c/aeroporti_i_vlores.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/gjiknuri-pervec-vlores-pritet-te.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/gjiknuri-pervec-vlores-pritet-te.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy