Haley: SHBA do të punojë që Kosova të bëhet anëtare e OKB-së

Gjatë një takimi që u mbajt mbrëmë në New York, konsullja e Kosovës në New York Teuta Sahatqija, tha se edhe një herë mori lajm të mirë nga Ambasadorja e SHBA-së në OKB, Nikki Haley.

Ajo tha se Haley falënderoi Kosovën për miqësinë që ka me SHBA e gjithashtu tha se SHBA do të punojë fuqishëm që Kosova të bëhet anëtare e OKB-së.

Postimi i Sahatqiut në Facebook:

Sonte isha e ftuar nga Ambasadorja e SHBA prane KB Znj Nikki Haley ne pritjen e organizuar për “Falënderim për miqësi”.

Ajo tha se votimi i Rezolutës ne Asamblenë e përgjithshme ishe votim per ta lenë te vetmuar SHBAte dhe për ta nënçmuar ate. Ky votim nuk ka prodhuar asnje rezultat legal sepse askush nuk do ti tregon SHBAve se ku do te vendose ajo ambasadat e saja neper bote.

Amb Haley falënderoi 64 shtete duke lexuar veç e veç emrin e secilit shtet i cili votoi kundër Rezolutës, abstenoi apo fare nuk mori pjese ne votim.

Amb falënderoi edhe Kosovën për mesazhet dhe për miqësinë e përhershme dhe te fuqishme me SHBA duke ritheksuarvse do te punojmë fuqishëm qe Kosova te behet anetare e KB.

Ajo tha se SHBA dhe ajo personalisht kurrë nuk do te harroj miqtë te cilët e përkrahën ne ketë rast.

Përmes video linkut Presidenti Trump gjithashtu falënderoi shtetet e pranishme për miqësi me SHBA./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7975,Camëri,108,Editorial,1712,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1289,Iliridë,251,Kosovë,2377,Kulture,629,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,156,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,498,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Haley: SHBA do të punojë që Kosova të bëhet anëtare e OKB-së
Haley: SHBA do të punojë që Kosova të bëhet anëtare e OKB-së
Haley: SHBA do të punojë që Kosova të bëhet anëtare e OKB-së
https://3.bp.blogspot.com/-6niHjxZPCLo/Wk5eivXS9GI/AAAAAAAAN_w/ntJc0zReahsHSmRuAe70owdVjjTg9BPdQCLcBGAs/s640/auto_AP-nikki-haley-cf-170202_16x9_9921515053823.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-6niHjxZPCLo/Wk5eivXS9GI/AAAAAAAAN_w/ntJc0zReahsHSmRuAe70owdVjjTg9BPdQCLcBGAs/s72-c/auto_AP-nikki-haley-cf-170202_16x9_9921515053823.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/haley-shba-do-te-punoje-qe-kosova-te.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/haley-shba-do-te-punoje-qe-kosova-te.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy