Hidhet shorti, zbulohen kundërshtarët e Shqipërisë dhe Kosovës

Ëshë hedhur në Lozanë të Zvicrës, shorti i Ligës së Kombeve, turneu më i ri i UEFA-s. Në këtë short, Shqipëria ka mësuar kundërshtarët për të nisur rrugëtimin për arritjen e Europianit. Ajo ka pjesë e divizionit C, kanë qenë në vazon e dytë me Greqinë, Serbinë dhe Norvegjinë.

Shorteu i hedhur mesditën e sotme përcaktoi Shqipërinë si pjesë e grupit 1, ku do të ketë sërish një përplasje me Izraelin dhe Skocinë.

Grupi C1 do të ketë vetëm këto 3 skuadra në grup.

Ndërkohë që Kosova bën pjesë në grupin e tretë ku do të përballet me Azerbajxhanin, Ishujt Faroe dhe Maltën.

Fituesja e secilës Ligë (4 të mundshme) kualifikohet në Europian. Nëse ndonjë nga skuadrat e ka siguruar kualifikimin nga eliminatoret tradicionale, atëherë shkon skuadra e radhës nga faza “PlayOff”./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7933,Camëri,108,Editorial,1700,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1280,Iliridë,251,Kosovë,2363,Kulture,628,Luginë,49,Moti,2,Politik,1772,Reportazh,154,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,494,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Hidhet shorti, zbulohen kundërshtarët e Shqipërisë dhe Kosovës
Hidhet shorti, zbulohen kundërshtarët e Shqipërisë dhe Kosovës
Hidhet shorti, zbulohen kundërshtarët e Shqipërisë dhe Kosovës
https://3.bp.blogspot.com/-uyibPMLub3w/WmivNkaSEQI/AAAAAAAAQE0/FXfz_DkQiJU7MCqc6-p0io0OaFexPiTIgCLcBGAs/s640/shorti-1-770x433.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-uyibPMLub3w/WmivNkaSEQI/AAAAAAAAQE0/FXfz_DkQiJU7MCqc6-p0io0OaFexPiTIgCLcBGAs/s72-c/shorti-1-770x433.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/hidhet-shorti-zbulohen-kundershtaret-e.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/hidhet-shorti-zbulohen-kundershtaret-e.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy