Historiani Xhufi tregon skandalin me varrezat greke në Shqipëri: U mbushën me eshtra të kafshëve dhe...

Historiani Pëllumb Xhufi ka treguar live nje skandal që ka ndodhur me varrezat greke në Shqipëri. Ai tha në “Arena” nga Dritan Hila në televizionin Ora Neës se kur u ndërtuan varrezat në vend të eshtrave të ushtarëve ishin vendosur eshtrat e banorëve të zonës, madje edhe eshtra kafshësh.

Deklarata e historiani Pëllumb Xhufi: Çështja e varrezave që pala greke e ka futur që në vitet 90 në politikë ka avancuar në mënyrë të turpshme për politikën të majtë dhe të djathtë, sepse pa u bërë një marrëveshje siç është e udhës që të bëhet, varrezat në grykën e Kosinës i kam parë unë në 2004 të realizuara pa marrëveshje. Marrëveshja është bërë në 2006 ose në 2008. Pra në mënyrë ilegale ishte bërë ajo varrezë dhe ndërtimi i tyre u ndoq nga një skandal i turpshëm, sepse ato varreza duheshin mbushur me eshtrat e ushtarëve grekë. Nuk u mbushën me eshtrat e ushtarëve grekë, por u mbushën me eshtrat e banorëve të zonës të fshatit Kosinë dhe fshatrave përreth dhe plasi një skandal i madh. Prifti i shiste me para dhe një mjek ligjor zoti Meksi, që e kam njohur prej kohësh nxori që këto janë eshtra fëmijësh dhe pleqsh dhe eshtra kafshës që ishin marrë për ështra ushtarësh. Ky ishte një skandal i madh. Ky njeri i respektuar si ata 5 anëtarët e Gjykatës Kushtetuese doli në pension që ditën e nesërme. Prokurorja që hapi çështjen në Përmet edhe asaj i ndodhën historia. Për këto çështje politika heshti. Kurse pala greke ka një qasje shumë realiste. Kur do ta avancojë një çështje kap qeverinë dhe kap edhe opozitën. Kjo e varrezave ka qenë e cuditshme, edhe qeveria edhe opozita heshtën./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Historiani Xhufi tregon skandalin me varrezat greke në Shqipëri: U mbushën me eshtra të kafshëve dhe...
Historiani Xhufi tregon skandalin me varrezat greke në Shqipëri: U mbushën me eshtra të kafshëve dhe...
https://3.bp.blogspot.com/-KYbxTTAvyu8/WmNti1pCXzI/AAAAAAAAPl4/GSaQnXdb930jSet9AzdMKuAujOLh2TvmwCLcBGAs/s640/Pellumb-Xhufi.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-KYbxTTAvyu8/WmNti1pCXzI/AAAAAAAAPl4/GSaQnXdb930jSet9AzdMKuAujOLh2TvmwCLcBGAs/s72-c/Pellumb-Xhufi.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/historiani-xhufi-tregon-skandalin-me.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/historiani-xhufi-tregon-skandalin-me.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy