Hoyt Brian Yee diplomati amerikan që po tmerron Serbinë. Mediat: Antiserb i madh

Diplomati amerikan Hoyt Brian Yee, ka kohë që është shpallur në Serbi si një antiserb i madh dhe paranoja e serbëve nga frika e diplomtit amerikan nuk ka të ndalur.

Sipas mediave serbe, Hoyt Yee ka krijuar një rrjet të fortë agjentësh të fushës, sektorit joqeveritar, opozitës dhe strukturave qeveritare në Serbi. Detyra e re e tij tani është shef i CIA-s për Ballkanin.

Nën këtë maskë ai do të punojë për CIA-n dhe do të përdorë të gjitha mjetet e mundshme për të çrrënjosur influencën ruse në Ballkan. Në përshkrimin e punës, nëse është e nevojshme, ai do të organizojë protesta masive dhe largimin e regjimeve të pabindura ndaj Washingtonit.

Udhëheqësit e agjencisë së inteligjencës amerikane e zgjodhën atë, sepse ai u betua për t’i luftuar rusët dhe serbët.

Ish-oficeri i inteligjencës serbe Bozhidar Spasiq paralajmëron se Serbia duhet ta marrë këtë informacion shumë seriozisht.

I gjithë aktiviteti i Brian Yee, i cili ka shqetësuar publikun serb në muajt e fundit, po kërcënon të përshkallëzohet. Paraqitja e tij e ashpër për të promovuar interesat e SHBA në këtë rajon, është një nga mësimet kudo që ai shkoi, por e vërteta është se ai është duke u përgatitur terrenin për detyrën e re si kreu i CIA-s në Ballkan./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Hoyt Brian Yee diplomati amerikan që po tmerron Serbinë. Mediat: Antiserb i madh
Hoyt Brian Yee diplomati amerikan që po tmerron Serbinë. Mediat: Antiserb i madh
https://4.bp.blogspot.com/-OOILq8zItVg/WmuTHFe_IcI/AAAAAAAAQZA/kdyd6wVfuL4iiecLuJTqFU5rC8ptQW6OQCLcBGAs/s640/15513_brajan-hojt-ji02-ap-darko-vojinovic_f-1200x630-640x336.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-OOILq8zItVg/WmuTHFe_IcI/AAAAAAAAQZA/kdyd6wVfuL4iiecLuJTqFU5rC8ptQW6OQCLcBGAs/s72-c/15513_brajan-hojt-ji02-ap-darko-vojinovic_f-1200x630-640x336.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/hoyt-brian-yee-diplomati-amerikan-qe-po.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/hoyt-brian-yee-diplomati-amerikan-qe-po.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy