I ka kërkuar Vuçiç ndarje të Kosovës? Ja çfarë thotë Rama

Kryeministri Edi Rama ka folur per takimet e tij me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, lidhur me Kosovën në emisionin ‘5 Pyetje nga Babaramo’, në Report Tv.

Rama lidhur me pyetjen se nëse gjatë takimeve me Vuçiç, ky i fundit i kërkonte ndarjen ose shkëmbimin e territoreve me Kosovën, u shpreh se Presidenti i Serbisë dëshiron realisht një zgjidhje përfundimtare me Kosovën, por sipas tij, është ende në një pikë ku nuk ka zgjidhje përfundimtare.

Ju jeni takuar shpesh me Vuçiç, në bisedimet për Kosovë, ka kërkuar ndarjen e saj ose shkëmbimin e territoreve?

“Presidenti i Serbisë e dëshiron realisht një zgjidhje përfundimtare dhe po ashtu përshtypja ime është se ende nuk i qaset zgjidhjes përfundimtare me një vendimmarrje përfundimtare për ta këputur me shpatë. Dëshirën dhe vullnetin e ka, por ende është në një pikë ku nuk ka zgjidhje përfundimtare”, tha Rama./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7949,Camëri,108,Editorial,1705,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1284,Iliridë,251,Kosovë,2367,Kulture,628,Luginë,49,Moti,2,Politik,1774,Reportazh,155,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,495,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: I ka kërkuar Vuçiç ndarje të Kosovës? Ja çfarë thotë Rama
I ka kërkuar Vuçiç ndarje të Kosovës? Ja çfarë thotë Rama
I ka kërkuar Vuçiç ndarje të Kosovës? Ja çfarë thotë Rama
https://4.bp.blogspot.com/-ru7jrG8JySc/WmdAwKrerhI/AAAAAAAAP7E/sBBdjrbinGAu7C9x0Rp7pSM60NAlEibjQCLcBGAs/s640/95F37FBB-B92C-46B1-9CBC-966145DA3AAC_w1023_r1_s.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-ru7jrG8JySc/WmdAwKrerhI/AAAAAAAAP7E/sBBdjrbinGAu7C9x0Rp7pSM60NAlEibjQCLcBGAs/s72-c/95F37FBB-B92C-46B1-9CBC-966145DA3AAC_w1023_r1_s.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/i-ka-kerkuar-vucic-ndarje-te-kosoves-ja_23.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/i-ka-kerkuar-vucic-ndarje-te-kosoves-ja_23.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy