I pari shqiptar në Këshillin Bashkiak të New York betohet para flamurit me hartë të “Shqipërisë Etnike”

Diaspora shqiptare në Shtetet e Bashkuara shënon një tjetër përfaqësim të saj në nivelet e larta të përfaqësimit, këtë herë si pjesëmarrëse në pushtetin vendor.

Një i tillë është dhe ngjitja e shqiptaro-amerikanit Mark Gjonaj në Këshillin Bashkiak të Nju Jorkut, i cili u betua para flamurit shqiptar dhe flamurit që mbante hartën e “Shqipërisë Etnike”.

Në ceremoninë e tij të betimit do të merrte pjesë edhe ambasadorja shqiptare në SHBA Floreta Luli-Faber, e cila e cilësoi si një ditë krenarie për diasporën./ZgjohuShqiptar.info


KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7893,Camëri,108,Editorial,1681,Ekonomi,412,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2349,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1765,Reportazh,152,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,492,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: I pari shqiptar në Këshillin Bashkiak të New York betohet para flamurit me hartë të “Shqipërisë Etnike”
I pari shqiptar në Këshillin Bashkiak të New York betohet para flamurit me hartë të “Shqipërisë Etnike”
https://1.bp.blogspot.com/-NaWRLgBweOQ/WmdWcyRuc1I/AAAAAAAAP78/bQ2l4IK0aCY89GrvyMKN_HrBYGI4Tou3wCLcBGAs/s640/IMG_3155-1200x630.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-NaWRLgBweOQ/WmdWcyRuc1I/AAAAAAAAP78/bQ2l4IK0aCY89GrvyMKN_HrBYGI4Tou3wCLcBGAs/s72-c/IMG_3155-1200x630.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/i-pari-shqiptar-ne-keshillin-bashkiak.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/i-pari-shqiptar-ne-keshillin-bashkiak.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy