Ikën Sheraton, kush është biznesmeni i fuqishëm shqiptar që bleu godinën?

Pas largimit nga Shqipëria të kompanisë së njohur “Sheraton”, hoteli në Tiranë mbeti në pronësi të kompanisë M.A.Al-Kharafi & Sons W.L.L, e cila është aktive që nga viti 1992 në vendin tonë.

Pas largimit të kompanisë, mësohet se ka qenë Shefqet Kastrati që ka blerë Hotel Sheratonin nga kuvajtjanët për një shumë prej 30 milion eurosh.

Kastrati njihet kryesisht për biznesin e hidrokarbureve, të makinave, të sigurimit etj, të gjitha nën kompaninë mëmë Kastrati Group.

Së fundmi Kastrati po zgjeron investimin edhe në hotele dhe ndërtime, ku bie në sy investimi në Garden Residence Turdiu dhe ndërtimi i Albanian Toëer, kulla tek rruga e Elbasanit ku u prish këndi i lojërave 7 Xhuxhat, një projekt në bashkëpunim me Balfin Group të Zamir Manes./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9222,Camëri,117,Editorial,2023,Ekonomi,506,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1466,Iliridë,286,Kosovë,2668,Kulture,719,Luginë,61,Moti,2,Politik,1896,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,520,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Ikën Sheraton, kush është biznesmeni i fuqishëm shqiptar që bleu godinën?
Ikën Sheraton, kush është biznesmeni i fuqishëm shqiptar që bleu godinën?
Ikën Sheraton, kush është biznesmeni i fuqishëm shqiptar që bleu godinën?
https://2.bp.blogspot.com/-2ahtrHzGkUw/WmiwrcXp8jI/AAAAAAAAQFA/HXFFoCxIr5s2sZJMSQCyM7rVFz1Q4G2CQCLcBGAs/s640/Sheraton-Albania-720x480.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-2ahtrHzGkUw/WmiwrcXp8jI/AAAAAAAAQFA/HXFFoCxIr5s2sZJMSQCyM7rVFz1Q4G2CQCLcBGAs/s72-c/Sheraton-Albania-720x480.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/iken-sheraton-kush-eshte-biznesmeni-i.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/iken-sheraton-kush-eshte-biznesmeni-i.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy