Ish-sekretarja amerikane e shteti Albright: Serbë të pështirë, ju jeni kriminelë lufte! (VIDEO)

Disa vite më parë në kryeqytetin e Republikës Çeke, Pragë, ish sekretarja amerikane e shtetit Madelene Albright po merrte pjesë në promovimin e librit të saj “Prague Winter”, kur përjetoi një situatë shumë të pakëndshme.

Disa aktivistë nga organizata “Miqtë e serbëve në Kosovë” të udhëhequr nga drejtori i filmit Vaclav Dvorak (autori i dokumentarit ” Kosova e vjedhur”), e sulmuan atë duke i përmendur bomabrdimet e NATO-s në Jugosllavi.

Aktivistët i paraqitën asaj disa posterë me viktimat e këtyre bombardimeve duke i kërkuar ti nënshkruaj. “Edhe kjo është puna juaj madam”, iu vërsulën ata

Madeleine Albright e shqetësuar nuk pranoi të nënshkruante posterët dhe filloi të bërtiste: “Dilni”, “Serbë të pështirë” dhe “Ju jeni kriminelë lufte” gjersa urdhëroi aktivistët të largohen nga objekti./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Ish-sekretarja amerikane e shteti Albright: Serbë të pështirë, ju jeni kriminelë lufte! (VIDEO)
Ish-sekretarja amerikane e shteti Albright: Serbë të pështirë, ju jeni kriminelë lufte! (VIDEO)
Ish-sekretarja amerikane e shteti Albright: Serbë të pështirë, ju jeni kriminelë lufte! (VIDEO)
https://2.bp.blogspot.com/-1fQaeA8AnKo/Wly-ws21VVI/AAAAAAAAPEc/mwHMca2DNFQQyvdo1xL-GWD_kNfTfMD4wCLcBGAs/s640/m_1515917056-9973048%2B%25281%2529.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-1fQaeA8AnKo/Wly-ws21VVI/AAAAAAAAPEc/mwHMca2DNFQQyvdo1xL-GWD_kNfTfMD4wCLcBGAs/s72-c/m_1515917056-9973048%2B%25281%2529.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/ish-sekretarja-amerikane-e-shteti.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/ish-sekretarja-amerikane-e-shteti.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy