Ivanoviç para se ta vrisnin: Nuk kemi frikë nga shqiptarët, por nga serbët me “xhipa pa targa”

Lideri i serbëve të Kosovës, Oliveri Ivanoviç, që u vra mëngjesin e kësaj të marte, në një intervistë të dhënë pak kohë më parë, shprehet se serbët e Mitrovicës nuk kishin frikë për jetën nga shqiptarët, por nga vetë kriminelët serbë.

Ai deklaronte se situate në Mitrovicë është përkeqësuar, për shkak të pranisë së kriminelëve serbë.

Po, situata ka ndryshuar për të keq.

Ndjenja e përkeqësimit, e frikës tek populli është e pabesueshme.

Nga 100 njerëz me të cilët kam biseduar në javët e para në liri, nuk ka një që në fjalët e para nuk e ka shtruar çështjen e sigurisë.

Të kuptohemi menjëherë – ata njerëz nuk frikësohen nga shqiptarët po nga serbët, nga kapadainj dhe kriminelë lokalë që ngasin ‘xhipa’ pa targa.

Droga shitet në çdo cep, çdo prind i frikësohet kësaj.

Ka pasur edhe në të kaluarën këso gjërash, por jo në këtë masë dhe ata njerëz nuk kanë vepruar me kaq arrogancë sa tani.

Policia i sheh të gjitha këto dhe nuk reagon, dhe kështu qytetarët ndjehen të pambrojtur, edhe pse në Policinë e Kosovës në veri të gjithë janë njerëz tanë, serbë.

Disa prej tyre janë policë me përvojë që më parë kanë punuar për MUP-in e Serbisë, por as ata nuk po bëjnë gjë”, deklaroi Ivanoviç për revistën “Vreme” të Beogradit më 28 shtator të vitit të kaluar.ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Ivanoviç para se ta vrisnin: Nuk kemi frikë nga shqiptarët, por nga serbët me “xhipa pa targa”
Ivanoviç para se ta vrisnin: Nuk kemi frikë nga shqiptarët, por nga serbët me “xhipa pa targa”
Ivanoviç para se ta vrisnin: Nuk kemi frikë nga shqiptarët, por nga serbët me “xhipa pa targa”
https://3.bp.blogspot.com/-yP4_2Y2j314/Wl8Ci1HhHNI/AAAAAAAAPN0/pU6TWSKCyt8TR5FP2LgCY48zofFG22u3QCLcBGAs/s640/ivanovic-1-540x360.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-yP4_2Y2j314/Wl8Ci1HhHNI/AAAAAAAAPN0/pU6TWSKCyt8TR5FP2LgCY48zofFG22u3QCLcBGAs/s72-c/ivanovic-1-540x360.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/ivanovic-para-se-ta-vrisnin-nuk-kemi.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/ivanovic-para-se-ta-vrisnin-nuk-kemi.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy