Ja si i pushtuan grekët katundet e Korçës dhe Pogradecit në vitin 1941 (fotot)

Këto fotografi i përkasin periudhës Dhjetor 1940 – Mars 1941, atëherë kur ushtria e Greqisë pati pushtuar jugun e Shqipërisë, pasi kishte mundur ushtrinë fashiste të Musolinit.

Fotot i përkasin disa fshatrave të rrethit të Korçës si Dardhës, Osnat të Pogradecit, Libonik, Morava, Maliq.

Fotografitë janë bërë nga ushtarët grekë, për të cilët nuk kemi shumë të dhëna dhe botohen për herë të parë për lexuesin shqiptar./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7933,Camëri,108,Editorial,1700,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1280,Iliridë,251,Kosovë,2363,Kulture,628,Luginë,49,Moti,2,Politik,1772,Reportazh,154,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,494,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Ja si i pushtuan grekët katundet e Korçës dhe Pogradecit në vitin 1941 (fotot)
Ja si i pushtuan grekët katundet e Korçës dhe Pogradecit në vitin 1941 (fotot)
Ja si i pushtuan grekët katundet e Korçës dhe Pogradecit në vitin 1941 (fotot)
https://3.bp.blogspot.com/-_jfuG958S3o/WleRBdMTD3I/AAAAAAAAOwk/rUW3S7TbkJkOnmXGnd1a8jHiCuUIPqMMwCLcBGAs/s320/14.-Libonik-1940-730x480-640x421.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-_jfuG958S3o/WleRBdMTD3I/AAAAAAAAOwk/rUW3S7TbkJkOnmXGnd1a8jHiCuUIPqMMwCLcBGAs/s72-c/14.-Libonik-1940-730x480-640x421.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/ja-si-i-pushtuan-greket-katundet-e.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/ja-si-i-pushtuan-greket-katundet-e.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy