Janullatos takon ambasadorin rus: Avancim raporteve shqiptaro-ruse

Ambasada Ruse në Shqipëri ka postuar në facebook një foto të ambasadorit rus, i cili ka pritur në takim, kreun e Kishës Ortodokse Autoqefale të Shqipërisë, Kryepeshkopi i Tiranës, Durrësit dhe gjithë Shqipërisë Anastas Janullatos, ku mes të tjerash kanë diskutuar edhe për marrëdhëniet ruso-shqiptare.

Në këtë njoftim shkruhet se ambasadori Karpushin ka takuar Janullatosin, ku ka vlerësuar bashkëpunimin midis kishave ortodokse të dy vendeve, duke theksuar se ky bashkëpunim është faktor i rëndësishëm për avancimin e marrëdhënieve ruso-shqiptare.

Postimi i Ambasadës Ruse në Shqipëri
Ambasadori Karpushin u prit dje në një takim nga Primati i Kishës Ortodokse Autoqefale të Shqipërisë, Kryepeshkopi i Tiranës, Durrësit dhe gjithë Shqipërisë Anastas Janullatos. Bashkëbiseduesit e vlerësuan lart nivelin aktual të bashkëpunimit midis kishave ortodokse të dy vendeve, i cili është një faktor i rëndësishëm për avancimin e marrëdhënieve ruso-shqiptare në fusha të ndryshme. U diskutua gjithashtu mbi perspektivat e zhvillimit të shkëmbimeve në sferën kulturore, humanitare dhe shpirtërore./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7901,Camëri,108,Editorial,1685,Ekonomi,413,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2353,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1767,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Janullatos takon ambasadorin rus: Avancim raporteve shqiptaro-ruse
Janullatos takon ambasadorin rus: Avancim raporteve shqiptaro-ruse
https://4.bp.blogspot.com/-eNGErCC7EdI/WnHXIckW-1I/AAAAAAAAQ5Q/5F7c_0CsaEgmuCvynmr4asfPhhBv12HCACLcBGAs/s640/322605_m.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-eNGErCC7EdI/WnHXIckW-1I/AAAAAAAAQ5Q/5F7c_0CsaEgmuCvynmr4asfPhhBv12HCACLcBGAs/s72-c/322605_m.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/janullatos-takon-ambasadorin-rus.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/01/janullatos-takon-ambasadorin-rus.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy